Home / Inne / Bukowski i Meklau wygrywają pierwszego dnia w Poznaniu

Bukowski i Meklau wygrywają pierwszego dnia w Poznaniu

Pierwszego dnia zawodów Alpe Adria na torze Poznań Daniel Bukowski i Andy Meklau stanęli na najwyższych stopniach podium.W pierwszym wyścigu dnia Daniel Bukowski był bezkonkurencyjny w klasie Superstock 600 i wygrał przed własną publicznością z ponad sekundową przewagą nad Patrykiem Kosiniakiem.

Trzecie miejsce na podium zajął Czech Jiri Klejch, a czwarte niebiorący wcześniej udziału w kwalifikacjach lider klasyfikacji generalnej Janos Chrobak. Po dzisiejszym wyścigu zawodnik Suzuki GRANDys duo traci już tylko dwa punkty do lidera punktacji i mamy nadzieję, że jutro obejmie prowadzenie w mistrzostwach.

Zmagania klasa Superstock 1000 były mniej udane dla naszego zespołu, ponieważ na przedostatnim okrążeniu walczący o zwycięstwo Marko Jerman otarł się o dublowanego zawodnika i z dużą prędkością wyleciał z toru. W zamieszaniu brał udział też Andy Meklau, który zgubił kilka cennych sekund i na mecie był drugi za Czechem Michalem Filla. Trzeci na podium stanął Michal Sembera też z Czech.Po dzisiejszym wyścigu Marko spadł na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a Andy umocnił się na miejscu czwartym.

Wyścig klasy Superbike był popisem umiejętności lidera Suzuki GRANDys duo. Andy od początku kontrolował wyścig i spokojnie dowiózł zwycięstwo do mety. Drugie miejsce zajął Irek Sikora, a trzecie Jan Halbich z Czech. Po sobotnim starciu liderem klasyfikacji nadal jest Marko Jerman, który w tym wyścigu nie jechał, a na drugie miejsce awansował Andy.

Jutro w Poznaniu kolejne wyścigi zaliczane do klasyfikacji Alpe Adria.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:

Cieszę się z sukcesów Daniela i Andiego, ale teraz najważniejsze jest zdrowie Marko. Niestety po badaniach w szpitalu okazało się,
że ma złamany obojczyk i jest to już koniec weekendu dla niego. Jeszcze dziś wraca do Słowenii by w spokoju dochodzić do zdrowia
przed kolejną rundą w Rijece. To już kolejny przypadek w tym sezonie, gdy maruderzy psują nam wyścigi. Na Pannoniaring Daniel
stracił szansę na zwycięstwo, a teraz Marko jest połamany. Organizatorzy powinni zastanowić się nad karaniem tak nieodpowiedzialnych zawodników, zamiast naginać regulamin by dopuścić do startu zawodnika, który nie jechał w kwalifikacjach. Takie działania wypaczają rywalizację.

AA Poznań Superstock 600 wyścig 1:

 

1 Daniel Bukowski
2 Patryk Kosiniak
3 Jiri Klejch
4 Janos Chrobak
5 Adrian Gyutai

 

AA Poznań Superstock 1000 wyścig 1:

 

1 Michal Filla
2 Andy Meklau
3 Michal Sambera
4 Martin Choy

5 Mariusz Kondratowicz
DNF Marko Jerman

 

AA Poznań Superbike wyścig 1:

 

1 Andy Meklau

2 Irek Sikora

3 Jan Halbich

4 Janusz Oskaldowicz

5 Waldek Chełkowski

DNS Marko Jerman

 

AA Superstock 600 po pierwszym wyścigu w Poznaniu:

 

1 Janos Chrobak 93 pkt.

2 Daniel Bukowski 91 pkt.

3 Adrian Gyutai 67 pkt.

4 Kevin Koller 62 pkt.

5 Luca Tommasini 52 pkt.

 

AA Superstock 1000  po pierwszym wyścigu w Poznaniu:

 

1 Michal Filla 144 pkt.

2 Martin Choy 94 pkt.

3 Marko Jerman 91 pkt.

4 Andy Meklau 78 pkt.

5 Michal Sembera 59 pkt.

 

AA Superbike po pierwszym wyścigu w Poznaniu:

 

1 Marko Jerman 108 pkt.

2 Andy Meklau 97 pkt.

3 Jan Halbich 96 pkt.

4 Irek Sikora 78 pkt.

5 Janez Prosenik 66 pkt.

 

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,646 sek