Home / Inne / Can Öncü już teraz mistrzem Red Bull Rookies Cup

Can Öncü już teraz mistrzem Red Bull Rookies Cup

Wszystkie wyścigi ukończone na podium, pięć zwycięstw – dzięki takim osiągnięciom Can Öncü już w Misano zapewnił sobie mistrzostwo Red Bull Rookies Cup. Turecki zawodnik kompletnie zdominował zmagania w tej juniorskiej serii. Jest trzecim z kolei mistrzem Rookies Cup, wywodzącym się z serii Asia Talent Cup, służącej wprowadzaniu na arenę międzynarodową dobrze rokujących zawodników z Azji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do końca roku pozostała już tylko podwójna runda w Aragonii, ale Can Öncü ma aż 79 punktów przewagi nad swoim bratem bliźniakiem, Denizem. Taką samą przewagę ma nad Filipem Salacem. W poprzednich sezonach mistrzostwo Rookies Red Bull Cup zdobywali Japończycy – Kazuki Masaki oraz Ayumu Sasaki.

Fot. rookiescup.redbull.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Ciekawe czy przeniosą ich do Moto3. Bo w CEV Moto3 radzą sobie różnie.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
97 zapytań w 0,975 sek