Home / Inne / Dakar 2013 bez Marca Comy!

Dakar 2013 bez Marca Comy!

Rozpoczynający się 5 stycznia Rajd Dakar stracił jedną ze swych największych gwiazd, po tym jak Marc Coma ogłosił, że nie pojawi się na starcie 35. edycji najtrudniejszego rajdu terenowego świata. Przyczyną jest niewyleczona kontuzja lewego ramienia, której Hiszpan nabawił się podczas październikowego Rajdu Maroka.

Rywalizacja wśród motocyklistów startujących w Rajdzie Dakar już od kilku dobrych lat opiera się na pojedynku pomiędzy Marciem Comą i Cyrilem Despres. Siedem ostatnich edycji rajdu na przemian padało łupem Hiszpana, bądź Francuza. Teraz wiemy, że w edycji 2013 tak nie będzie, bowiem 36-latka z Avii pokonała kontuzja lewego ramienia, której nabawił się podczas październikowego Rajdu Maroka. Tym samym nie stanie do walki o swój czwarty triumf w imprezie.

Pracowałem bardzo ciężko z lekarzami i fizjoterapeutami do ostatniej chwili. Musimy być jednak realistami. Jeden z mięśni w moim ramieniu nadal stwarza mi problem i ogranicza ruch.” – powiedział Coma.

Jeszcze kilka tygodni temu kierowca KTM’a zapewniał, że będzie gotowy na Dakar, lecz czas pokazał, że kontuzja okazała się zbyt poważna. Jako, że zdrowie kierowców jest najważniejsze w ekipie podjęto decyzję, że Marc Coma nie wystartuje w rozpoczynającym się 5 stycznia rajdzie. Jego miejsce zajmie Amerykanin Kurt Caselli.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 1,661 sek