Home / Inne / GP Makau: Huff, Rutter i Lynn zwycięzcami kwalifikacji. Druga ofiara toru Guia

GP Makau: Huff, Rutter i Lynn zwycięzcami kwalifikacji. Druga ofiara toru Guia

Zakończyły się sesje kwalifikacyjne w trzech najważniejszych kategoriach w prestiżowym GP Makau. W Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) najlepszy okazał się Robert Huff w Chevrolecie, który pokonał swojego partnera zespołowego Yvana Mullera. Obaj kierowcy walczą o tytuł mistrzowski – Brytyjczyk ma jednak aż 42 oczka więcej od swojego rywala. Pomiędzy nimi jest jeszcze Alain Menu, tracący 37 punktów do Huffa.

W dwuczęściowych kwalifikacjach do nieoficjalnego wyścigu o mistrzostwo świata Formuły 3 najszybszy był tegoroczny debiutant brytyjskiej F3 Alex Lynn. 19-latek skorzystał na tym, że chwilę po jego najlepszym wyniku wywieszono czerwoną flagę, a po wznowieniu jazdy nikt nie zdążył już poprawić czasu. Z drugiego pola pojedzie Antonio Felix da Costa.

Swój sezon kończą także motocykliści, rywalizujący w wyścigach drogowych. Najlepszy czas jednego okrążenia uzyskał Michael Rutter, który w pokonanym polu pozostawił Johna McGuinnessa. Sesja została skrócona z powodu zapadających ciemności. Rutter ma na koncie aż siedem zwycięstw na torze Guia, czym przebił w 2011 roku Rona Haslama.

Niestety, po raz drugi podczas weekendu w Makau doszło do tragedii: w wyścigu jednej z lokalnych serii towarzyszących w szybkim zakręcie Mandarin rozbił swojego Chevroleta Cruze Phillip Yau Wing Choi, pochodzący z Hong-Kongu. To druga ofiara śmiertelna po tym, jak życie stracił portugalski motocyklista Luis Carreira.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. No no, mam nadzieje, że Huff zdobędzie ten tytuł.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
67 zapytań w 0,725 sek