Home / Inne / John Hopkins wraca do ścigania!

John Hopkins wraca do ścigania!

John Hopkins po długim okresie rozbratu z torem zdecydował się w końcu powrócić do ścigania – w 2014 roku Amerykanin powróci do serii British Superbike, gdzie będzie bronić barw zespołu Tyco Suzuki. Hopkins ostatni raz w brytyjskim czempionacie rywalizował w 2011 roku. O włos przegrał walkę o tytuł z Tommym Hillem w fenomenalnym pojedynku w ostatnim wyścigu sezonu na Brands Hatch.

W 2012 roku startował w serii World Superbike na motocyklu Suzuki, jednak tylko dwa razy zameldował się w czołowej dziesiątce. Odniósł kontuzję na włoskiej Monzy, gdzie wypadł z toru w kontrowersyjnym, mokrym wyścigu. Na koniec sezonu Hopkins podjął decyzję o czasowym zaprzestaniu ścigania w celu zaleczenia urazów.

„Jestem naprawdę podekscytowany powrotem do British Superbike na sezon 2014 i zachwycony dołączeniem do Tyco Suzuki. To był długi rok bez ścigania. Teraz czuję się już dobrze, w międzyczasie również zostałem ojcem. Moje samopoczucie jest lepsze niż kiedykolwiek w ostatnich latach i nie mogę doczekać się powrotu.” – powiedział 30-letni zawodnik, czwarty motocyklista MotoGP z sezonu 2007.


Tommy Hill i John Hopkins – walka o mistrzostwo w sezonie 2011

Źródło: bikesportnews.com

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. Mam nadzieję, że jako trzeci zawodnik ;) bo obecna dwójka jest dużo lepsza od niego.

  2. super wiadomość :). Hmm może powrót Johna do ścigania ma związek z powrotem Suzuki do MotoGP ;). Pojeździ w BSB żeby nabrać formy i w 2015 wskoczy do GP. Było by super bo de Puniet moim zdaniem jest za słaby żeby jeździć w fabryce.

  3. Dziś Suzuki FIXI testował Alex Lowes, więc jest szansa, że w sezonie 2014 zobaczymy go w WSBK obok L.Camier. Konsekwecją tych startów może tez okazać się w kolejnym etapie przejście A. Lowesa do MotoGP.

  4. Dziś Suzuki FIXI testował Alex Lowes, więc jest szansa, że w sezonie 2014 zobaczymy go w WSBK obok L.Camier. Konsekwencją tych startów może tez okazać się w kolejnym etapie przejście A. Lowesa do MotoGP.

  5. ....................................................

    Chociaż to bardzo mało prawdopodobne fajne było by zobaczyć w MotoGP Suzuki w składzie Ben Spies + John Hopkins!!! Tak na początek ;-)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
75 zapytań w 0,746 sek