Home / Inne / Michael Ruben Rinaldi mistrzem w Superstock 1000, Marc Garcia w World Supersport 300

Michael Ruben Rinaldi mistrzem w Superstock 1000, Marc Garcia w World Supersport 300

W miniony weekend poznaliśmy kolejnych mistrzów w międzynarodowych seriach. Nowym mistrzem Europy w Superstock 1000 został Michael Ruben Rinaldi z juniorskiej ekipy Ducati. Pierwszym czempionem w World Supersport 300 został Marc Garcia (Yamaha).

21-letni Rinaldi zdobył mistrzostwo w ostatniej rundzie. W sumie wygrał w tym roku cztery wyścigi. Drugie miejsce ze stratą ośmiu punktów zajął Toprak Razgiatoglu na Kawasaki, a trzeci był Florian Marino, który nie mógł wziąć udziału w ostatniej rundzie z powodu kontuzji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Garcia w ostatnim wyścigu zajął czwarte miejsce, ale dało mu to mistrzostwo. 17-latek wygrał dwa wyścigi, i tytuł zdobył z przewagą zaledwie jednego punktu przed Alfonso Coppolą. Trzecie miejsce zajął w tych mistrzostwach Scott Derohue. Przypomnijmy, że w World Supersport 300 zadebiutował w tym roku Daniel Blin zajmując w licznej stawce dobre 20 miejsce.

W World Superbike znamy już mistrza – jest to oczywiście po raz trzeci z rzędu Jonathan Rea. Blisko tytułu w World Supersport jest Lucas Mahias. Francuz ma 20 punktów przewagi nad Kenanem Sofuoglu, który aż pięć wyścigów opuścił z powodu kontuzji. Jeśli turecki zawodnik zdoła powrócić na ostatnią rundę w Katarze, tam rozstrzygną się losy mistrzostwa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 0,735 sek