Home / Inne / Polacy rozpoczynają sezon Alpe Adria na Słowacji. Pasek i Pazera ratują honor.

Polacy rozpoczynają sezon Alpe Adria na Słowacji. Pasek i Pazera ratują honor.

Inauguracja europejskiej serii Alpe Adria na słowackim torze Slovakiaring nie rozpoczęła się idealnie dla naszych kierowców. Najlepszym Polakiem podczas sobotnich wyścigów był Adrian Pasek, zajmując solidne piąte miejsce w wyścigu Superstock 1000.

Stawka kierowców podczas pierwszej rundy Alpe Adria wygląda na prawdę poważnie, wśród startujących możemy oglądać min. Broca Parkes’a – byłego zawodnika MotoGP, czy Karela Hanike. W przyszłym tygodniu na tym samym torze odbędzie się kolejna runda Mistrzostw Świata Endurance, więc jest to świetna szansa na przygotowanie się do tej prestiżowej imprezy. Polacy w licznym gronie przybyli na tor na Słowacji, niestety w pierwszym dniu wyścigowym nie mamy wielu podstaw do zadowolenia.

Na starcie wyścigu Superbike mogliśmy oglądać Pawła i Marka Szkopków oraz Irka Sikorę, niestety już na pierwszym okrążeniu z rywalizacji musiał wycofać się debiutujący na motocyklu klasy Superbike, Marek Szkopek, któremu po wypadku w kwalifikacjach maszyna odmówiła posłuszeństwa. Startujący z dziesiątej pozycji Paweł Szkopek został wypchnięty przez jednego z zawodników i ukończył wyścig dopiero na piętnastej pozycji z jednym punktem na koncie. Irek Sikora nie ukończył wyścigu.

Co ciekawe, startujący z dwóch pierwszych pozycji, zawodnicy zespołu Yart – Broc Parkes i Marvin Fritz przepuścili wszystkich zawodników na pierwszym okrążeniu i skupili się na wyprzedzaniu, które chcieli przećwiczyć przed rundą MŚ Endurance, a na okrążenie przed końcem, zjechali do alei serwisowej. Wyścig wygrał Julian Mayer, przed Andreasem Fichtenbauerem i Philippem Steinmayrem.

W wyścigu Superstock 1000 na starcie ustawiło się sześciu Polaków. Po starcie z piątej pozycji, Adrian Pasek przebił się na trzecią lokatę i podążał za jadącym na drugim miejscu Horstem Saigerem. Niestety w drugiej części wyścigu Adrian stracił tempo i finiszował również na piątym miejscu. Pasek ustanowił drugie najlepsze okrążenie wyścigu, więc miejmy nadzieję, że jutro powalczy o podium. W strefie punktowanej znalazł się jeszcze Daniel Bukowski, który ukończył wyścig na jedenastym miejscu. Zwyciężył Filla przed Friedrichem i Saigerem.

W klasie Superstok 600 punktowała trójka biało-czerwonych, Patryk Pazera dojechał na ósmym miejscu, w punktach znaleźli się jeszcze Marceli Bezulski – 14 miejsce i Tomasz Murawski – 15.

Już jutro, kolejny dzień zmagań na torze Slovakiaring. Miejmy nadzieję na więcej zdobytych oczek we wszystkich kategoriach wyścigowych.

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.