Home / Inne / Puchar Europy Juniorów w 2013 roku na motocyklach Honda CBR500R EJC

Puchar Europy Juniorów w 2013 roku na motocyklach Honda CBR500R EJC

W przyszłym sezonie młodzi zawodnicy startujący w Pucharze Europy Juniorów otrzymają do dyspozycji Hondę CBR500R a nie jak było w tym roku, motocykl KTM. Odsłonięcie przyszłorocznego motocykla odbyło się w Mediolanie, a gościem specjalnym był startujący w World Superbike fabryczny zawodnik Hondy, Jonathan Rea.


Puchar Europy Juniorów (EJC) przeznaczony jest dla zawodników rozpoczynających międzynarodową karierę, w wieku od 14 do 19 lat. Dla triumfatora przeznaczono interesującą nagrodę, umożliwiającą kontynuowanie kariery na wyższym szczeblu: zwycięzca będzie miał zagwarantowany start w Miustrzostwach Europy Superstock 600 na maszynie Honda CBR600RR. Zawodnicy zainteresowani startem w EJC będą musieli ponieść koszty poniżej 20 tysięcy euro, a w kwotę tą wliczony jest transport motocykla pomiędzy poszczególnymi torami oraz wsparcie podczas weekendów wyścigowych. Po zakończeniu mistrzostw motocykliści zachowują na własność dosiadane przez siebie maszyny.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. fajna ta honda

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
19 zapytań w 0,738 sek