Home / Inne / Rea, Akiyoshi i Okada wygrywają Suzuka 8 Hours dla Hondy

Rea, Akiyoshi i Okada wygrywają Suzuka 8 Hours dla Hondy

Zespół złożony z Jonathana Rea, Kosuke Akiyoshiego i Takayuki Okady wygrał prestiżowe zmagania w długodystansowym wyścigu Suzuka 8 Hours. W japońskiej imprezie wzięło udział wielu motocyklistów z międzynarodowych i europejskich cykli, zwłaszcza jeśli chodzi o klasy Superbike.


Zespół Rea/Akiyoshi/Okada – FCC  TSR Honda wypracował sobie dużą, bo aż czterookrążeniową przewagę nad drugimi Toho Honda w składzie z byłym zwycięzcą wyścigu Moto2 – Yukim Takahashim. Nie przeszkodziły im w tym nawet początkowe problemy z układem paliwowym. Dla Jonathana Rea nie był to pierwszy występ w Japonii: w 2010 roku w Suzuka 8 Hours był trzeci.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się wygrać tak wspaniały wyścig jak Suzuka 8 Hours. Doceniam wysiłek, jaki poczynili kosuke Akiyoshi, Tady Okada, Honda jak i cały zespół FCC TSR. Kosuke jechał bardzo, bardzo szybko, a Tady dawał mi wiele bardzo użytecznych porad. Chcę im obu bardzo podziękować.” – mówił po wyścigu Jonathan Rea.

Trzecią pozycję zajął zespół Yamaha GMT 94, złożony z Kenny’ego Foray’a i Davida Cheki – brata obecnego mistrza cyklu World Superbike. Był to najlepszy z zespołów na ogumieniu firmy Michelin – dwa pierwsze teamy korzystały z opon japońskiego Bridgestone’a.

Dużym rozczarowaniem była postawa zespołu, który miał walczyć o triumf, z Tommy Hillem i Noriyukim Hagą w składzie. Obaj zawodnicy brytyjskiego cyklu BSB jechali w zespole Monster Energy Yamaha YART i ich team startował z pole position, jednak trzeci zawodnik Katsuyuki Nakasuga już na samym początku zaliczył wywrotkę i uszkodził motocykl, który po kilku okrążeniach trzeba było wycofać z wyścigu.

Dziesiątą pozycję zajął dobrze rozpoznawalny zespół Honda TT Legends – z Jonem McGuinnessem, Cameronem Donaldem i Jasonem O’Halloranem w składzie. W czołowej dziesiątce znalazło się sześć maszyn Hondy – ten rok to 20-lecie powstania modelu Fireblade.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
68 zapytań w 0,735 sek