Home / Inne / Ruszamy z Ligą Typerów MotoGP! Gramy też w Moto2 i Moto3

Ruszamy z Ligą Typerów MotoGP! Gramy też w Moto2 i Moto3

W niedzielę, o godzinie 17:00 startuje pierwszy wyścig MotoGP w tym roku – o GP Kataru. To też pierwsza okazja, by zagrać w naszej tegorocznej Lidze Typerów MotoGP. Sezon 2018 przynosi kilka istotnych zmian, a największa z nich to serie wyścigowe, jakie można typować.

W tym roku dodaliśmy trzy serie, z czego jedna rusza równolegle z MotoGP – a więc Moto2 i Moto3. Pozostała to seria World Supersport, rozgrywana w ramach weekendów WSBK. O nagrody gracze walczyć będą w dwóch klasyfikacjach – MotoGP i World Superbike. World Supersport, Moto2 i Moto3 dodaliśmy „nadprogramowo”.

W MotoGP i WSBK zmieniliśmy punktację: ponownie typujemy 8 najlepszych zawodników na mecie, jednak teraz za poprawne wytypowanie gracz otrzymuje 10 punktów. W razie pomyłki o kolejno 1, 2 i 3 miejsca przyznawane są punkty wg. klucza: 5, 2, 1 pkt.

W WSS, Moto2 i Moto3 typujemy tylko czołową trójkę na mecie. Poprawne trafienie to również 10 punktów, a pomyłki o 1, 2 i 3 miejsca to 5, 2 i 1 punkt. Dokładny regulamin Ligu Typerów 2018 można znaleźć tutaj.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
38 zapytań w 0,672 sek