Home / Inne / Śmiertelny wypadek na trasie GP Makau

Śmiertelny wypadek na trasie GP Makau

Portugalski motocyklista Luis Filipe de Dousa Carreira zginął w wypadku, do jakiego doszło w sesji kwalifikacyjnej przed 59. edycją prestiżowego GP Makau na ulicznym torze. Do wypadku doszło w zakrecie Fisherman’s Bend o godzinie 15.58 czasu lokalnego. Dziesięć minut później zawodnik znalazł się w szpitalu, gdzie pół godziny potem stwierdzono zgon. Sesja kwalifikacyjna została odwołana.


35-letni Portugalczyk startował w Makau od roku 2004. Jeździł także w słynnym wyścigu TT na Wyspie Man, gdzie jego najlepszym miejscem była 11. pozycja w zeszłorocznej rywalizacji w klasie Superstock. W momencie przerwania kwalifikacji na czele znajdował się John McGuinness.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Ci goście od tych wyścigów ulicznych to mają dopiero duże jaja…

  2. te uliczne wyścigi to idiotyzm. trzeba byc albo szalonym albo kretynem zeby w nich startowac. w czym takie wysicigi sa bezpieczniejsze od extremalnej jazdy po warszawie po poludniu w piatek ? moim zdaniem obie te jazdy (co do ryzyka utraty zycia)sa porownywalne – jesli nie wierzycie to zawsze mozna przetestowac – zapraszam :-(((

  3. Wyścigi uliczne to idiotyzm? Akurat jak dla mnie to najwspanialsza dziedzina sportu motorowego ale to rzecz gustu, a jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje. Pzdr!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
22 zapytań w 0,835 sek