Home / Liga Typerów

Liga Typerów

Aby zagrać musisz być zalogowany na portalu MOTOGP.PL

>>> Przejdź do Ligi Typerów 2018 <<<

#1 Nagrody na sezon 2018

Typować można następujące serie: MotoGP, Moto2, Moto3, WSBK (World Superbike) oraz WSS (World Supersport). Dla czołowych graczy (TOP3) w seriach MotoGP i WSBK przewidziane są nagrody – gadżety związane z wyścigami motocyklowymi. Przewidujemy także pojedyncze nagrody w niektórych rundach, o których każdorazowo będziemy informować na naszym fanpage na FB.

Wśród wszystkich uczestników, którzy zagrali przynajmniej w jednej rundzie Ligi Typerów MotoGP, rozlosujemy dodatkowy upominek związany z MotoGP.

#2 Zasady Ligi Typerów

Aby móc zagrać, wystarczy mieć założone konto w portalu MOTOGP.PL, które to jest kontem wspólnym tak dla Ligi Typerów 2018, jak i całej strony internetowej MOTOGP.PL Po założeniu konta/zalogowaniu na istniejące konto należy kliknąć w guzik Liga Typerów w prawej kolumnie menu, w sekcji LOGIN i wejść do Ligi Typerów 2018 (lub zrobić to samo w lewym górnym roku portalu).

Zasady gry są bardzo proste – uczestnik musi wytypować czołowych zawodników wyścigu. Nazwiska zawodników przeciągamy z lewej na prawą kolumnę za pomocą myszy (klikamy na nazwisko i przytrzymujemy Lewy Przycisk Myszy przesuwając nazwisko na odpowiednie miejsce). Następnie klikamy przycisk Zapisz Typy znajdujący się na dole strony. Swoje typy można wielokrotnie edytować i zapisywać ponownie. Zamknięcie możliwości oddawania / edytowania typów następuje na 5 minut przed startem każdego wyścigu.

Jeśli wyścig zostanie przesunięty na późniejszą godzinę, koniec typowania NIE ZOSTAJE przesunięty. Obowiązuje czas zamknięcia typowania taki, jaki był ustalony pierwotnie.

#3 Przyznawanie punktów

Punktacja przyznawana jest za poprawne wytypowanie zawodnika na odpowiednim miejscu, lub na miejscach zbliżonych.

Zasady typowania serii MotoGP i WSBK:
Ilość obstawianych pozycji: 8.

Podział punktów: Trafienie 1. stopnia – 10 pkt. Trafienie 2. stopnia – 5 pkt. Trafienie 3. stopnia – 2 pkt. Trafienie 4. stopnia –1 pkt.

Trafienie 1. stopnia to idealne trafienie zawodnika na danej pozycji, czyli typujemy, że na 4. miejscu do mety dojedzie Valentino Rossi i właśnie na tym miejscu przyjeżdża zawodnik. Trafienie 2. stopnia to pomyłka o 1 miejsce (w górę lub w dół). Dla naszego poprzedniego przykładu, to Rossi przyjechałby na metę na miejscu 3. lub 5. Trafienie 3. stopnia to pomyłka o 2 miejsca (w górę lub w dół). Dla naszego poprzedniego przykładu, to Rossi przyjechałby na metę na 2. lub 6. miejscu. Trafienie 4. stopnia to pomyłka o 3 miejsca (w górę lub w dół), czyli Rossi byłby 1. lub 7.

Zasady typowania serii Moto2, Moto3 i WSS:
Ilość obstawianych pozycji: 3.

Podział punktów: Trafienie 1 stopnia – 10 pkt. Trafienie 2 stopnia – 5 pkt. Trafienie 3 stopnia – 2 pkt. Trafienie 4 stopnia –1 pkt.

Przypominamy również, że jedna osoba może korzystać w grze tylko z jednego konta! W przypadku wykrycia gracza korzystającego z więcej niż jednego konta, wszystkie konta danego gracza zostaną usunięte.

Dla najlepszych graczy (TOP3) na koniec sezonu przewidziane są nagrody. Już teraz zapraszamy do zakładania konta i gry w Lidze Typerów 2018!

#4 Klasyfikacja serii

Po każdej rundzie sumowane są punkty, zdobyte przez graczy, decydujące o pozycji. Sumowane są ze sobą punkty wyłącznie tej samej serii. W przypadku równej liczby punktów, decyduje większa ilość najwyższych miejsc w poszczególnych rundach pomiędzy rozpatrywanymi graczami.

O Lidze Typerów 2018 (również zgłoszenia problemów technicznych) można porozmawiać na naszym fanpage lub grupie na Facebooku:

Fanpage: MOTOGP.PL
Grupa Czytelnicy MOTOGP.PL

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
13 zapytań w 0,675 sek