Home / Moto2 / Moto3 / Bastianini przechodzi do Leoparda na sezon 2018

Bastianini przechodzi do Leoparda na sezon 2018

Enea Bastianini opuści po tym sezonie zespół Estrella Galicia 0,0 Honda i w 2018 roku będzie bronić barw stajni Leopard Racing. 19-latek jest pierwszym zawodnikiem, który podpisuje kontrakt z Leopardem. Na razie liderem Moto3 jest Joan Mir, startujący właśnie dla Leoparda, ale za rok pojedzie już w barwach ekipy Marc VDS w Moto2.

„Jestem zachwycony, że mogę podpisać umowę na sezon 2018 z zespołem Leopard Racing Team, który pokazał w ostatnich latach, że jest inspirującym zespołem. Cały czas pozostaje na czele w kategorii Moto3. Jestem także zadowolony, że mogę dalej zbierać doświadczenia w mistrzostwach świata jako zawodnik związany z Hondą.” – powiedział Enea Bastianini. „Chcę też podziękować mojemu obecnemu zespołowi za pewność siebie, jaką mi dali. Dam z siebie wszystko co najlepsze, by osiągnąć założone wcześniej cele.” – dodał.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Ciekawy sponsor z tego Leoparda. Reklamują coś, czego praktycznie do niedawna nie dało się kupić i to wszytko zbudowali dzięki jednej knajpie w Rimini. CWM przy nich to byli amatorzy.

  2. Superowo! Cieszę się, że Bastek przechodzi do Leoparda :) Kibicuję chłopakowi i mam nadzieję, że tam jeszcze bardziej pokaże swój talent i walkę, tak jak z 2 lata temu<3 3mam kciuki też za Moto GP ;p

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
67 zapytań w 0,889 sek