Home / Moto2 / Moto3 / Danny Kent odchodzi z Kiefer Racing

Danny Kent odchodzi z Kiefer Racing

Były mistrz świata Moto3 – Danny Kent – ze skutkiem natychmiastowym rozstał się z zespołem Kiefer Racing, z którym zdobywał tytuł w 2015 roku, i do tej pory jeździł w Moto2. Anglik nie rozpoczął nawet niedzielnego wyścigu w Austin. Swoją ekipę o rezygnacji poinformował po rozgrzewce. W tym roku pojechał tylko w Katarze i Argentynie, zdobywając trzy punkty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kent poszukuje teraz nowego zespołu. Nie ujawniono dokładnych powodów rozstania z Kiefer Racing, podano jedynie, że były to „różnice nie do przyjęcia”. Brytyjczyk przyznał, że w Kiefer Racing nie potrafi pokazać swojego potencjału. Faktycznie, od czasu zdobycia mistrzostwa – wtedy pod nazwą sponsora ekipy Kiefer – Leopard – Kent nie pokazał nic szczególnego w Moto2. Zresztą nie był to jego debiut. Kent przez jeden sezon jeździł w pośredniej klasie już w 2013 roku. Był wtedy dopiero 22. w klasyfikacji na koniec roku. Tak samo, jak w zeszłym sezonie.

W tym roku zdobył tylko trzy punkty, korzystając z nowego podwozia marki Suter. Najlepszy wynik dla tego konstruktora w tym roku osiągnął Dominique Aegerter, plasując się w GP Ameryk na piątej pozycji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Wątpię żeby któryś zespołów liczących się w moto2 był nim zainteresowany po tym co pokazywał do tej pory. Czyżby więc powrót do moto3? A może gdzieś w WSBK/WSS?

  2. Pewnie Danny teraz żałuje, że swego czasu olał ofertę Pramaca.
    Życie bywa zaskakujące.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
37 zapytań w 1,389 sek