Home / Moto2 / Moto3 / Federico Fuligni pojedzie w miejsce Kenta w Jerez

Federico Fuligni pojedzie w miejsce Kenta w Jerez

21-letni Federico Fuligni wystartuje w zespole Kiefer Racing podczas najbliższego wyścigu Moto2 o GP Hiszpanii. Włoch nie jest jednak brany pod uwagę jako zastępca Danny’ego Kenta do końca sezonu, a tylko na tę jedną rundę. W Moto2 ma za sobą siedem występów. Ani razu nie punktował.

Przypomnijmy, że Kent niespodziewanie rozstał się z niemieckim zespołem tuż przed GP Ameryk na torze w Austin. Mistrz Moto3 z 2015 roku jako powód podał „różnice nie do pogodzenia”. Zespół Kiefer Racing przed 2017 rokiem przesiadł się na podwozia Sutera. I doświadczenie z tym właśnie konstruktorem ma Federico Fuligni. Obecnie młody kierowca ściga się w mistrzostwach Europcy Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To oczywiście dla mnie wielka szansa, że Kiefer Racing zaproponował mi start w grand prix w Jerez w przyszłym tygodniu. Jestem bardzo wdzięczny. Ściganie się w mistrzostwach świata obok najszybszych zawodników, jest zawsze wyjątkowe. Dodatkowo oznacza to mój powrót na Sutera. Ścigałem się takim motocyklem dwa lata temu w mistrzostwach Europy. Ale w ten weekend wszystko będzie dla mnie nowe – zespół i grupa inżynierów, co oznacza trudne warunki.” – powiedział Fuligni.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Ktoś może wie dlaczego Kent odszedł ( ale tak naprawdę, nie plotka) .
    Czy też może „poproszono” go by odszedł ?.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
35 zapytań w 1,703 sek