Home / Moto2 / Moto3 / GP Kataru – powrót do dziennych wyścigów dużym utrudnieniem?

GP Kataru – powrót do dziennych wyścigów dużym utrudnieniem?

Zdaniem Aleixa Espargaro, zawodnicy klas Moto2 i Moto3 mogą mieć problemy podczas pierwszego wyścigu sezonu o GP Kataru. Poprzez zmiany w harmonogramie wyścigi juniorskich klas odbędą się przy dziennym świetle po raz pierwszy od dekady.  Jedynie starcie w MotoGP odbędzie się w całości po zmroku.

Treningi Moto3 rozpoczną się o 13:00 lokalnego czasu, aż pięć godzin wcześniej niż w przeszłości. Słońce nad torem zachodzi o 17:30, a w niedzielę wyścigi Moto3 i Moto2 startują odpowiednio o 16:00 i 17:20. Co jest zatem tym utrudnieniem? Gwałtowne spadki temperatury. Poprzednie lata pokazały, że różnice w temperaturze przed i po zmroku są niezwykle mocno odczuwalne. Wpływa to również na zawodników MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jak dla mnie, ten harmonogram jest szalony. To jak jazda na motocrossie i supermoto w ten sam dzień, kiedy słońce zachodzi i nastaje ciemność. Różnica jest o wiele zbyt duża – to szalone. Jak dla mnie tor jest bardzo śliski gdy jest zbyt gorąco, a gdy temperatura spada i zwiększa się wilgotność, to staje się bardziej przyczepny. Dla Moto2 i Moto3 będzie jeszcze gorzej.” – powiedział zawodnik Aprilii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorcyclenews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Kolejny raz coś już przeszkadza starszemu Szparagowi, może znowu przeprowadzi dyskusję z Brookesem? ;)
    Najlepiej to przenieść warmupy na sobotę i zapomnieć, że kiedyś jeżdżono tutaj też w dzień :)

  2. To są geograficznie mocno zmienne w temperaturę i wilgotność obszary, w UAE (to dość blisko) jest zupełnie inna temp w dzień i po południu a spada szybko wieczorem i po zachodzie słońca. Do tego słabnące światło i zmrok może, ale nie musi, sprawiac trudności. Zobaczym już wkrótce.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
36 zapytań w 0,917 sek