Home / Moto2 / Moto3 / GP Kataru – powrót do dziennych wyścigów dużym utrudnieniem?

GP Kataru – powrót do dziennych wyścigów dużym utrudnieniem?

Zdaniem Aleixa Espargaro, zawodnicy klas Moto2 i Moto3 mogą mieć problemy podczas pierwszego wyścigu sezonu o GP Kataru. Poprzez zmiany w harmonogramie wyścigi juniorskich klas odbędą się przy dziennym świetle po raz pierwszy od dekady.  Jedynie starcie w MotoGP odbędzie się w całości po zmroku.

Treningi Moto3 rozpoczną się o 13:00 lokalnego czasu, aż pięć godzin wcześniej niż w przeszłości. Słońce nad torem zachodzi o 17:30, a w niedzielę wyścigi Moto3 i Moto2 startują odpowiednio o 16:00 i 17:20. Co jest zatem tym utrudnieniem? Gwałtowne spadki temperatury. Poprzednie lata pokazały, że różnice w temperaturze przed i po zmroku są niezwykle mocno odczuwalne. Wpływa to również na zawodników MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jak dla mnie, ten harmonogram jest szalony. To jak jazda na motocrossie i supermoto w ten sam dzień, kiedy słońce zachodzi i nastaje ciemność. Różnica jest o wiele zbyt duża – to szalone. Jak dla mnie tor jest bardzo śliski gdy jest zbyt gorąco, a gdy temperatura spada i zwiększa się wilgotność, to staje się bardziej przyczepny. Dla Moto2 i Moto3 będzie jeszcze gorzej.” – powiedział zawodnik Aprilii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorcyclenews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

 1. Kolejny raz coś już przeszkadza starszemu Szparagowi, może znowu przeprowadzi dyskusję z Brookesem? ;)
  Najlepiej to przenieść warmupy na sobotę i zapomnieć, że kiedyś jeżdżono tutaj też w dzień :)

  • „Zdaniem Aleixa Espargaro, zawodnicy klas Moto2 i Moto3 mogą mieć problemy podczas pierwszego wyścigu sezonu o GP Kataru.”

   Gdzie jest napisane że mu to przeszkadza? On tylko powiedział że niższe kategorie mogą mieć problem bo być może trafią na bardziej śliski asfalt, a MotoGP na bardziej przyczepny.

   • Nie jestem pewna ale AEs może być jakoś bardziej zaangażowany w te „obawy” bo chyba z tego co mi się obiło o uszy ma on w Moto3 czy Moto2 udziały w jakimś zespole wyścigowym. Niech tu się wypowie ktoś lepiej poinformowany ode mnie w tym temacie ale chyba jest coś na rzeczy że te „obawy” są dla AEs bardziej żywotne niż to starał się „obiektywnie” przedstawić w swojej wypowiedzi.

   • A może warmupy wcale dotychczas nie były o zachodzie słońca?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
67 zapytań w 0,971 sek