Home / Moto2 / Moto3 / KTM kontynuuje projekt Moto2 z Oliveirą i Binderem!

KTM kontynuuje projekt Moto2 z Oliveirą i Binderem!

Zespół KTM Ajo przynajmniej przez dwa kolejne sezony będzie startował w pośredniej kategorii Moto2. Pit Breier – dyrektor motorsportu w KTM oraz Aki Ajo – menedżer ekipy Ajo Motorsport przedłużają współpracę, która na razie rozwija się bardzo dobrze. Potrwa przez dwa kolejne sezony – 2018 i 2019.

Jednocześnie, zespół przedłużył o jeden rok umowę z obecnym duetem zawodników. Miguel Oliveira niespodziewane walczy o zwycięstwa w Moto2, a jest to przecież zawodnik, który przegrał walkę o tytuł w Moto3 z Dannym Kentem – Brytyjczyk natomiast zupełnie nie zaistniał w Moto2. Brad Binder natomiast ma bardzo pechowy i naznaczony kontuzjami sezon. Zbiera on doświadczenia i na razie KTM nie ma podstaw, by krytykować jego dyspozycję.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Oliveira zajmuje wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Ma już na koncie cztery pozycje na podium, a także zdobył już pierwsze pole startowe. Binder takich wyników jeszcze nie ma, ale być może są one kwestią czasu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
103 zapytań w 0,794 sek