Home / Moto2 / Moto3 / Maria Herrera nie dokończy sezonu

Maria Herrera nie dokończy sezonu

Jedyna kobieta w stawce Motocyklowych Mistrzostw Świata najprawdopodobniej wcześniej zakończy sezon: po GP Aragonii wycofał się bowiem zespół AGR, startujący w klasach Moto2 i Moto3. W ostatnich czterech wyścigach sezonu w barwach AGR nie wezmą udziału Joe Roberts i Maria Herrera.

Jako powód podano problemy finansowe, wynikające ze słabych wyników. Roberts zastąpił w składzie AGR w Moto2 byłego zawodnika MotoGP, Yonny’ego Hernandeza. W debiucie w GP Czech Amerykanin zaskoczył dziesiątą pozycją, ale były to jedyne w tym roku punkty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Maria Herrera w Moto3 w GP San Marino odniosła kontuzję ramienia, przez co pauzowała w Aragonii. Również tylko raz udało się jej zdobyć punkty, a było to w GP Argentyny na samym początku sezonu. Nie brakuje jednak głosów, że prawdziwą przyczyną wycofania nie były tylko problemy finansowe, a także konflikt z organizatorami mistrzostw świata, Dorną.

Zespół AGR pozostanie natomiast w stawce CEV Moto2 – tam także startuje Roberts, wraz ze swoim rodakiem, Jaysonem Uribe, zajmując odpowiednio wysokie piąte oraz 11. miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Przykrasprawa.
    Już drugi zespół, który się zwija mając Marię na pokładzie.
    Joe chyba w przyszłym roku wróci, ale ona?

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
28 zapytań w 0,776 sek