Home / Moto2 / Moto3 / Rodzina Fenatiego ucierpiała w trzęsieniu ziemi we Włoszech

Rodzina Fenatiego ucierpiała w trzęsieniu ziemi we Włoszech

Romano Fenati

Romano Fenati, który kilkanaście dni temu stracił kontrakt z zespołem SKY VR46, udał się z pomocą na miejsce trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech. Zawodnik mieszka obecnie zaledwie 50km od miasta Amatrice w prowincji Ascoli, która najmocniej odczuła skutki kataklizmu.

W trzęsieniu ziemi liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już 250. Teren cały czas nawiedzany jest przez wstrząsy wtórne. Wielu zawodników MotoGP za pośrednictwem mediów społecznościowych przesyłało słowa wsparcia. Romano Fenatiego kataklizm dosięgnął jednak bardziej bezpośrednio.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dom rodzinny dziadków włoskiego zawodnika został mocno zniszczony w trzęsieniu ziemi. Dziadek Fenatiego, także noszący imię Romano, to postać często widywana na padoku mistrzostw świata w dwóch pierwszych sezonach startów zawodnika. Na szczęście żaden członek rodziny nie odniósł obrażeń.

20-latek pojawił się osobiście na miejscu akcji ratunkowej, dostarczając ubrania poszkodowanym w trzęsieniu ziemi.

Źródło: gpxtra.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Tak to jest w życiu, jak się wali to od razu wszystko naraz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
109 zapytań w 0,729 sek