Home / Moto2 / Claudio Corti w Pedercini Kawasaki

Claudio Corti w Pedercini Kawasaki

Niedługo bez pracy pozostawał Claudio Corti, który kilka dni temu został zwolniony przez zespół Italtrans z kategorii Moto2. Włoch został zwerbowany przez Pedercini Kawasaki i wystartuje w ostatniej rundzie sezonu World Superbike na francuskim torze Magny-Cours.

Włoch został zwolniony na kilka rund przed końcem sezonu Moto2 – w jego miejsce pojedzie Toni Elias, były mistrz tej klasy, który w tym roku nie radzi sobie najlepiej, choć miał nawet okazję występów w MotoGP. Dla Cortiego otworzyła się szansa pojechania w WSBK, bowiem zespół Pedercini Kawasaki potrzebuje zastępstwa za Davida Saloma: Hiszpan przejął obowiązki startów w MotoGP na maszynie CRT w zespole Avintia Blusens, choć na krótko, bo już w Japonii do startów wraca Ivan Silva. Drugim zawodnikiem Pedercini Kawasaki jest Szwed Alexander Lundh.

Dla Cortiego padok World Superbike nie jest niczym wyjątkowym: w 2005 roku startował w cyklu Superstock 600, a dwa lata później był jednym z kandydatów do tytułu mistrzowskiego w pucharze Superstock 1000. W sezonie 2012 Włoch tylko raz stał na podium w Moto2: podczas deszczowej, nieco loteryjnej rundy na francuskim Le Mans. Start na Magny-Cours będzie dla niego pierwszym na motocyklu World Superbike.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
32 zapytań w 0,694 sek