Home / Moto2 / Dominacja Esteve Rabata podczas pierwszego dnia w Australii

Dominacja Esteve Rabata podczas pierwszego dnia w Australii

 Zawodnik Tuenti HP 40 – Esteve Rabat, po dominacji podczas ostatniej rundy Grand Prix w Malezji, nie zwalnia tempa.  Również  na australijskim obiekcie zaczął od mocnego uderzenia – Hiszpan uzyskał najlepszy czas pierwszej sesji treningowej do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Australii.

Lider klasyfikacji generalnej Moto2 Scott Redding wywalczył drugi czas treningów wolnych, uzyskując czas 1’33.328 sekundy na swoim ostatnim okrążeniu spychając tym samym na 3. miejsce w tabeli Pola Espargaro.

Wyniki FP1 Moto2 – Grand Prix Australii:

1. Esteve Rabat SPA Tuenti HP 40 (Kalex) 1'33.157s 
2. Scott Redding GBR Marc VDS Racing Team (Kalex) 1'33.328s 
3. Pol Espargaro SPA Tuenti HP 40 (Kalex) 1'33.335s 
4. Jordi Torres SPA Aspar Team Moto2 (Suter) 1'33.615s 
5. Alex De Angelis RSM NGM Mobile Forward Racing (Speed Up) 1'33.782s 
6. Sandro Cortese GER Dynavolt Intact GP (Kalex) 1'33.921s 
7. Thomas Luthi SWI Interwetten Paddock Moto2 (Suter) 1'34.010s 
8. Mika Kallio FIN Marc VDS Racing Team (Kalex) 1'34.086s 
9. Nicolas Terol SPA Aspar Team Moto2 (Suter) 1'34.128s 
10. Mattia Pasini ITA NGM Mobile Racing (Speed Up) 1'34.215s 
11. Johann Zarco FRA Came Iodaracing Project (Suter) 1'34.253s 
12. Marcel Schrotter GER Maptaq SAG Zelos Team (Kalex) 1'34.579s 
13. Takaaki Nakagami JPN Italtrans Racing Team (Kalex) 1'34.587s 
14. Anthony West AUS QMMF Racing Team (Speed Up) 1'34.612s 
15. Simone Corsi ITA NGM Mobile Racing (Speed Up) 1'34.719s 
16. Julian Simon SPA Italtrans Racing Team (Kalex) 1'34.747s 
17. Dominique Aegerter SWI Technomag carXpert (Suter) 1'34.906s 
18. Danny Kent GBR Tech 3 (Tech 3) 1'34.950s 
19. Ricard Cardus SPA NGM Mobile Forward Racing (Speed Up) 1'34.985s 
20. Axel Pons SPA Tuenti HP 40 (Kalex) 1'35.005s 
21. Gino Rea GBR Argiñano & Gines Racing (Speed Up) 1'35.249s 
22. Louis Rossi FRA Tech 3 (Tech 3) 1'35.959s 
23. Doni Tata Pradita INA Federal Oil Gresini Moto2 (Suter) 1'36.097s 
24. Alex Mariñelarena SPA Blusens Avintia (Kalex) 1'36.640s 
25. Steven Odendaal RSA Argiñano & Gines Racing (Speed Up) 1'36.701s 
26. Rafid Topan Sucipto INA QMMF Racing Team (Speed Up) 1'37.238s 
27. Azlan Shah MAL IDEMITSU Honda Team Asia (Moriwaki) 1'37.254s 
28. Kohta Nozane JPN JiR Moto2 (MotoBI) 1'38.399s 
29. Ezequiel Iturrioz ARG Blusens Avintia (Kalex) 1'38.880s 
30. Thitipong Warokorn THA Thai Honda PTT Gresini Moto2 (Suter) 1'38.911s 
31. Xavier Simeon BEL Maptaq SAG Zelos Team (Kalex) Brak czasu

Wyniki FP2 Moto2 – Grand Prix Australii:

1. Esteve Rabat SPA Tuenti HP 40 (Kalex) 1'33.254s 
2. Scott Redding GBR Marc VDS Racing Team (Kalex) 1'33.273s 
3. Pol Espargaro SPA Tuenti HP 40 (Kalex) 1'33.458s 
4. Jordi Torres SPA Aspar Team Moto2 (Suter) 1'33.859s 
5. Dominique Aegerter SWI Technomag carXpert (Suter) 1'33.880s 
6. Sandro Cortese GER Dynavolt Intact GP (Kalex) 1'33.910s 
7. Alex De Angelis RSM NGM Mobile Forward Racing (Speed Up) 1'33.934s 
8. Johann Zarco FRA Came Iodaracing Project (Suter) 1'33.996s 
9. Xavier Simeon BEL Maptaq SAG Zelos Team (Kalex) 1'34.180s 
10. Takaaki Nakagami JPN Italtrans Racing Team (Kalex) 1'34.296s 
11. Mika Kallio FIN Marc VDS Racing Team (Kalex) 1'34.300s 
12. Mattia Pasini ITA NGM Mobile Racing (Speed Up) 1'34.351s 
13. Simone Corsi ITA NGM Mobile Racing (Speed Up) 1'34.366s 
14. Thomas Luthi SWI Interwetten Paddock Moto2 (Suter) 1'34.446s 
15. Nicolas Terol SPA Aspar Team Moto2 (Suter) 1'34.460s 
16. Julian Simon SPA Italtrans Racing Team (Kalex) 1'34.485s 
17. Marcel Schrotter GER Maptaq SAG Zelos Team (Kalex) 1'34.581s 
18. Ricard Cardus SPA NGM Mobile Forward Racing (Speed Up) 1'34.829s 
19. Gino Rea GBR Argiñano & Gines Racing (Speed Up) 1'34.983s 
20. Axel Pons SPA Tuenti HP 40 (Kalex) 1'35.366s 
21. Anthony West AUS QMMF Racing Team (Speed Up) 1'35.422s 
22. Alex Mariñelarena SPA Blusens Avintia (Kalex) 1'35.644s 
23. Louis Rossi FRA Tech 3 (Tech 3) 1'35.646s 
24. Doni Tata Pradita INA Federal Oil Gresini Moto2 (Suter) 1'35.687s 
25. Danny Kent GBR Tech 3 (Tech 3) 1'35.782s 
26. Azlan Shah MAL IDEMITSU Honda Team Asia (Moriwaki) 1'36.381s 
27. Steven Odendaal RSA Argiñano & Gines Racing (Speed Up) 1'36.571s 
28. Rafid Topan Sucipto INA QMMF Racing Team (Speed Up) 1'36.816s 
29. Thitipong Warokorn THA Thai Honda PTT Gresini Moto2 (Suter) 1'37.354s 
30. Ezequiel Iturrioz ARG Blusens Avintia (Kalex) 1'38.402s 
31. Kohta Nozane JPN JiR Moto2 (MotoBI) 1'38.749s

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 2

  1. no proszę… Sandro Cortese bardzo wysoko :)

  2. Redding ma złamany nadgarstek! No to ma już ten i kolejny wyścig z głowy… ;]

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
36 zapytań w 0,712 sek