Home / Moto2 / GP Hiszpanii: Pewne zwycięstwo Lowesa

GP Hiszpanii: Pewne zwycięstwo Lowesa

lowes2

Sam Lowes zdominował wyścig kategorii Moto2 i tym samym zapewnił sobie drugie zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator Jonas Folger a trzeci był Alex Rins. Piąte miejsce zajął obrońca tytułu mistrzowskiego Johan Zarco jednak zdobył je w dużej mierze dlatego, że wielu szybszych zawodników nie dojechało do mety.

Podczas wyścigu nie widzieliśmy zbyt wiele walki między zawodnikami ponieważ cała stawka bardzo szybko się rozjechała. Jednak zobaczyliśmy aż 12 upadków w tym jeden bardzo groźny na pierwszym okrążeniu kiedy to doszło do kontaktu pomiędzy Xavim Vierge i Rathaparkiem Wilairotem. Hiszpan po wywrotce został najpierw uderzony a potem uwięziony przez swój motocykl. Całe szczęście nic poważnego nic mu się nie stało.

Wyścig ukończyło 19 zawodników. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Lowes i ma 72 punkty, drugi jest Rins z 62 punktami a trzeci Zarco, który ma 56 punktów.

Wyniki wyścigu kategorii Moto2 o Grand Prix Hiszpanii na torze Jerez de la Frontera: