Home / Moto2 / Johann Zarco pozytywnie nastawiony po testach w Walencji

Johann Zarco pozytywnie nastawiony po testach w Walencji

Johann Zarco

Johann Zarco jest zadowolony z pracy, jaką wykonał podczas testów w Walencji. W jego odczuciu to dobry prognostyk przed sezonem 2016, w którym będzie bronić tytułu mistrzowskiego w klasie Moto2.

Francuz przejechał aż 148 okrążeń. Prezentował równe i szybkie tempo, a jego najlepszy czas był bliski rekordu toru. Nowa rozwiązania w Kalexie, które testował, wyraźnie poprawiły maszynę: – ,,Te dwa dni testów w Walencji były dla nas udane, tym bardziej, że nie zaliczyliśmy udanego weekendu GP. Nigdy nie czułem się bardziej komfortowo na motocyklu na tym torze. Jestem szybszy i mam wrażenie, że się poprawiliśmy. To sprawia, że czuję większy komfort psychiczny”. 

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zarco oznajmił, iż obecnie jego celem jest jak najlepsze zrozumienie motocykla, a nie czasy okrążeń: – ,,Pracujemy na różnych płaszczyznach nad motocyklem. Po roku doświadczeń, nie musimy skupiać się na czasach, ale raczej na lepszym zrozumieniu maszyny. Musimy zobaczyć, jakie ustawienia są najlepsze i być przygotowani na każde warunki, które będą miały miejsce w przyszłym roku”. 

Zawodnik z numerem 5 cieszy się, że podczas testów dopisała im pogoda: – ,,Dziś [wtorek] panowały dobre warunki. Było słonecznie, bezwietrznie oraz ciepło. Zakończyliśmy dzień z dobrym czasem, który sprawił, że z uśmiechem na ustach udajemy się na zimową przerwę”.

Kolejne testy dopiero w lutym, natomiast nowy sezon rozpocznie się 20 marca w Katarze. Czy Johann Zarco będzie w stanie obronić mistrzowski tytuł? Na pewno będzie jednym z faworytów. W tym gronie jednak możemy wymienić także wielu innych. Jedno jest pewne – ten, kto obstawi mistrza świata sezonu 2016, z pewnością może wygrać duże pieniądze.

źródło: www.crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
67 zapytań w 0,864 sek