Home / Moto2 / Luca Marini w zespole Forward w Moto2

Luca Marini w zespole Forward w Moto2

Luca Marini

Zespół Forward Racing potwierdził, że Luca Marini będzie ich zawodnikiem w sezonie 2016. Przyrodni brat Valentino Rossiego dołączył tym samym do pierwszego pełnego cyklu Grand Prix. Ostatni rok Marini spędził w CEV Moto2, zajmując w klasyfikacji generalnej 5. pozycję, a najlepszy wynik jaki osiągnął w wyścigu to drugie miejsce.

Luca Marini stał się tym samym najnowszym członkiem Akademii VR46, który dołączył do cyklu Grand Prix. Jego kolegą z zespołu Forward Racing będzie Lorenzo Baldassari.

„Jestem bradzo szczęśliwy ogłaszając przybycie nowego zawodnika na sezon 2016, skomentował szef zespołu Giovani Cuzari. „Luca Marini jest młodym zawodnikiem, którego jesteśmy dumni powitać w naszym zespole. Luca będzie startował razem z „Baldą” i razem będą stanowić parę utalentowanych, młodych Włochów jeżdżących na Kalexach dla Forward Racing.”

Dla Mariniego szansa na ściganie się na światowej scenie jest tym na co czekał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem szczęśliwy i zarazem podekscytowany na tą okoliczność! Nadchodzący sezon będzie bardzo ważny i wymagający,” powiedział Luca Marini. „Przejście do Forward Racing to wspaniała okazja dla mnie, aby zdobyć doświadczenie oraz uczyć się od teamu i mojego kolegi z zespołu. Chciałbym to wykorzystać na maksa! Chciałem podziękować Giovanniemu i Akademii VR46 za danie mi szansy i mam nadzieję, że odpłacę ich zaufanie moją pracą,” zakończył 18-latek.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 13

 1. Marc Marquez – Alex Marquez
  Aleix Espargaro – Pol Espargaro
  Sam Lowes – Alex Lowes
  Eugene Laverty – Michael Laverty – John Laverty
  Valentino Rossi – Luca Marini
  Axel Pons – Edgar Pons
  Paweł Szkopek – Marek Szkopek

  Ktoś zna jeszcze jakieś familie w motorsporcie ? :)

 2. Max Verstappen i Jos Verstappen :)
  Bruno Senna kiedyś startujący w F1 jest kuzynem Ayrtona Senny, chociaż nie wiem jak bliskie to pokrewieństwo.

  Gdyby Luca Marini nie był bratem Rossiego, gość byłby zupełnie anonimowy, taka prawda :D

 3. Carlos Checa – David Checa
  Leon Haslam – Ron Haslam
  David Salom – Luis Salom
  Jakby tak wymieniać to by nie starczyło czasu i miejsca. Myślę, że najważniejsze są sportowe familie startujące w tym samym czasie :) Pokoleniowo to jest tego ogrom.

 4. No to jeszcze Grazziano Rossi – Valentino Rossi no no i Luca Marini jak już to wyżej napisano

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
93 zapytań w 0,855 sek