Home / Moto2 / Moto2 wciąż z jednym silnikiem

Moto2 wciąż z jednym silnikiem

Silnik

Dorna i FIM rozpoczęły rozmowy na temat możliwych dostawców jednostek napędowych na okres przypadający po sezonie 2018 w Moto2. Na razie jedynym dostawcą jest Honda – ten cykl rozpoczął się po odejściu od motocykli 250ccm na rzecz 600ccm w 2010 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na razie nie wiadomo, jaki będzie producent nowego silnika – ustalono jedynie, że wciąż każdy zawodnik będzie dysponował identycznymi jednostkami napędowymi. FIM i Dorna będą chciałby wciąż sprawiać, by stawka Moto2 mogła być wyrównana, a motocykle w rozsądnych kosztach. Niewykluczone, że znów zostanie wybrana Honda.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Wolałbym tutaj dowolność silników, a w Moto3 ujednolicić. A tak mieliśmy sezony Moto3 w stylu 2013 i 2014. Ale to moje osobiste spostrzeżenie :)

  2. I niech tak pozostanie. :) Co do Moto3, powinni pójść tą samą drogą. To serie promocyjne do MotoGP. Mają dawać jak najlepsze możliwości do wyrównanej rywalizacji. MotoGP to seria będąca poligonem dla fabryk i producentów. :)

  3. Szczerze powiedziawszy, wolałbym żeby w Moto2 byli „realni” konstruktorzy, jak w MotoGP i Moto3…

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
111 zapytań w 1,335 sek