Home / Moto2 / Sam Lowes przez dwa lata w Moto2 na motocyklu Speed Up

Sam Lowes przez dwa lata w Moto2 na motocyklu Speed Up

Nowy mistrz World Supersport Sam Lowes za rok dołączy do stawki Moto2 w wyścigach grand prix, kończąc wielotygodniowe spekulacje na temat możliwych opcji kontynuowania kariery. 23-latek z zespołu Yakhnich Yamaha brakujące do tytułu punkty zdobył w niedzielę, zajmując drugą pozycję na torze Magny-Cours.

Zespół Yakhnich zamierza awansować w przyszłym sezonie do World Superbike, korzystając z motocykli innego producenta (Yamaha nie rozwija już swoich maszyn, choć taki motocykl pojawił się na starcie jednej z tegorocznych rund WSBK). Kilka tygodni temu Lowes testował MV Agustę, która miała zostać wystawiona w przyszłorocznych mistrzostwach, ale ostatecznie Brytyjczyk podąży inną drogą, rozstając się z rosyjskim zespołem.

Sam Lowes spędzi w Moto2 dwa kolejne sezony, jeżdżąc na motocyklu Speed Up. Yakhnich Motorsport wyraziło swoje podziękowania dla Brytyjczyka. Wciąż nie wiadomo, jaka przyszłość czeka z kolei drugiego z braci bliźniaków – Alex Lowes zajmuje obecnie drugą pozycję w British Superbike. Niewykluczone, że obaj za rok spotkają się na padoku grand prix, bowiem spekulowano, że Alex może reprezentować zespół Paula Birda w MotoGP.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
27 zapytań w 1,215 sek