Home / Moto2 / Zaskakująco dobra forma Folgera

Zaskakująco dobra forma Folgera

Jonas Folger

Jonas Folger, zawodnik hiszpańskiego AGR Team okazał się najlepszy podczas niedzielnego wyścigu o GP Hiszpanii. Dla Niemca to drugi triumf w tym sezonie.

21-letni zawodnik z Muhldorf w obecnym sezonie zaskakuje dobrymi wynikami. To już jego drugie zwycięstwo w tym sezonie i dzięki temu został wiceliderem klasyfikacji generalnej mistrzostw. Prowadzi Francuz Johann Zarco. Folger przed sezonem nie był zaliczany do grona faworytów Mistrzostw Świata, ale od pierwszej rundy w Katarze notuje bardzo dobre wyniki. Wpadkę zaliczył tylko podczas GP Ameryki, gdzie zajął 16. miejsce. Na torze w Jerez wykazał się bardzo dobrym tempem od startu do mety i wykorzystał błędy rywali.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„10 okrążeń przed końcem zdałem sobie sprawę, że mogę wygrać. Jechałem na 100% i miałem pewność, że Tito (Rabat) mnie nie złapie. W ciągu 5 okrążeń pokonywałem tor na marginesie błędu i myślałem tylko o dotarciu do mety. Skupiłem się, by uniknąć wpadki i starałem się w każdym zakręcie jechać na maksa, żeby wygrać. Starałem się rozsądnie zużywać opony, ale pod koniec straciłem trochę przyczepność. Możemy być dumni z naszych osiągnięć w ten weekend. Dziękuję bardzo zespołowi oraz sponsorom” – powiedział bohater z Jerez.

źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

komentarze 3

  1. Mam wielką nadzieję, że to między Jonasem i Johannem rozegra się walka o tytuł. :D

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,872 sek