Home / Moto3 / Alex Marquez na pełen etat, Grotzkyj wypada

Alex Marquez na pełen etat, Grotzkyj wypada

Brat lidera serii Moto2 Marca Marqueza – Alex, od kolejnej rundy Moto3 w Indianapolis będzie już pełnoetatowym zawodnikiem cyklu. Młody Hiszpan podpisał umowę z zespołem Ambrogio Next, w którym zastąpi Włocha Simone Grotzkyj. W tym roku młodszy z braci Marquezów zaskoczył świetną dyspozycją, gdy z dziką kartą wywalczył punkty w Jerez i na Estoril, do czego dorzucił jeszcze szóste miejsce w Katalonii.

16-latek na co dzień ściga się w lokalnych mistrzostwach CEV Moto3. Na razie nie jest jasne, czy przy pełnym sezonie w grand prix będzie w stanie kontynuować zmagania w hiszpańskiej serii. Prawdopodobnie wiele będzie zależało od tego, w jakim stopniu kolidują ze sobą weekendy wyścigowe obu serii. Alex Marquez w Moto3 będzie partnerował Szwajcarowi Guilianowi Pedone. Runda w Indianapolis już w dniach 17-19 sierpnia.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 1,180 sek