Home / Moto3 / Bagnaia szczęśliwy po pierwszym podium

Bagnaia szczęśliwy po pierwszym podium

05-fenati-21-bagnaia-francesco-33-bastianini-enea__gp_9765-2.gallery_full_top_lg

Francesco Bagnaia zajął trzecie miejsce podczas GP Francji na torze Le Mans. Dla 18-letniego Włocha to pierwsze w karierze podium w Mistrzostwach Świata.

Zawodnik z Turynu już podczas kwalifikacji wypadł bardzo dobrze i uzyskał trzeci czas. W czasie wyścigu stoczył zaciętą walkę ze swoimi rodakami, ale ostatecznie udało mu się wywalczyć najniższy stopień podium. Dzięki temu wynikowi Pecco awansował na 9. miejsce w klasyfikacji generalnej Moto3.

Drugi z zawodników Mapfre Mahindra Team Juan Francisco Guevara zajął 12. pozycję, a trzeci Jorge Martin nie ukończył rywalizacji na torze Le Mans.

„To był bez wątpienia mój najlepszy wyścig w karierze. Walka z dwójką włoskich zawodników była wspaniała. Na ostatnich dwóch okrążeniach próbowałem wyjść na pierwszą pozycję i wygrać, ale było to bardzo trudne. Dałem z siebie wszystko, a trzecie miejsce jest świetnym wynikiem. Jestem bardzo szczęśliwy. Zespół i Mahindra wykonują dużą pracę, a to podium jest owocem tej pracy” – powiedział Pecco Bagnaia.

źródło: motogp.com

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.