Home / Moto3 / Danny Kent celuje w tytuł

Danny Kent celuje w tytuł

kent

Danny Kent po kiepskich kwalifikacjach i znakomitym wyścigu zajął 4. miejsce w GP Francji na torze Le Mans.

Przypomnijmy, że Brytyjczyk do rywalizacji przystępował z końca stawki, a konkretnie z 31. pozycji. W miarę upływu wyścigu przesuwał się w górę aż do czołówki. Mimo ambitnej i raczej rozsądnej walki nie udało mu się „wskoczyć” na podium.

„Czwarte miejsce jest dla mnie jak zwycięstwo. Startowałem z końca stawki i wiedziałem, że będzie to trudny wyścig. W miarę upływu czasu złapałem dobry rytm i systematycznie zbliżałem się do czołówki” – powiedział zadowolony Kent.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jeżeli dobrze wypadną kwalifikację jestem w stanie poprowadzić wyścig tak jak w Austin i Argentynie. Dzięki dzisiejszemu czwartemu miejscu zdobyliśmy wiele cennych oczek i zwiększyliśmy przewagę do 37 punktów w klasyfikacji generalnej. Myślę, że możemy być zadowoleni z weekendu. Nie zdawałem sobie nawet sprawy, że Efren (Vazquez) i Fabio (Quartararo) przewrócili się”

„Po dogonieniu czołówki myślałem o klasyfikacji generalnej, choć miałem swoje szanse na podium. Po dobrym początku sezonu jesteśmy zdecydowani zdobyć mistrzostwo. Dzięki mojej drużynie i sponsorom weekend w Le Mans możemy uznać za bardzo udany” – zakończył wypowiedź 21-letni Brytyjczyk.

źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
103 zapytań w 0,775 sek