Home / Moto3 / Koniec sezonu dla Jaspera Iwemy

Koniec sezonu dla Jaspera Iwemy

Mający polskie korzenie Holender z zespołu FGR ogłosił, że nie będzie już w tym sezonie brać udziału w żadnym z wyścigów kategorii Moto3. Sezon Iwemy nie układał się po jego myśli: 23-latek tylko raz zapunktował w czwartej rundzie sezonu we Francji, gdzie zameldował się na siódmej pozycji. Był to także jego najlepszy wynik w karierze w grand prix, trwającej od 2007 roku.

Aż sześciokrotnie Jasper Iwema nie dojeżdżał do mety, zwykle kończąc jazdę upadkami. Tak też było w niedzielnej rundzie grand prix na torze Motorland Aragon, po której rozczarowany swoją postawą Holender ogłosił na swoim profilu w portalu Twitter, że na obecną chwilę kończy przygodę z grand prix. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi go w zespole FGR. Kolejna runda Moto3 odbędzie się na japońskim torze Motegi już 14. października.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,932 sek