Home / Moto3 / Louis Rossi za rok w Moto2 w barwach Tech 3 Racing

Louis Rossi za rok w Moto2 w barwach Tech 3 Racing

Zwycięzca tegorocznego wyścigu o GP Francji w klasie Moto3 – Louis Rossi, za rok dostanie szansę występów na bezpośrednim zapleczu królewskiej klasy, czyli w cyklu Moto2. Francuz, obecnie 13. w klasyfikacji generalnej, związał się umową ze stajnią Tech 3 Racing, dowodzoną przez Herve Poncharala.

Rossi startował w cyklu 125ccm w sezonie 2010 i 2011, a w tym roku kontynuuje swoje starty w zastępującej ją kategorii Moto3. Mimo, że w generalce zajmuje dość odległe miejsce, wielu zawodników środka stawki rozdziela niewielka liczba punktów. Dlatego właśnie 23-latek ma szanse nawet na szóste miejsce, bowiem tylko 15. oczek dzieli go od zajmującego tą lokatę Danny’ego Kenta.

Louis Rossi poza triumfem w domowej rundzie ma na koncie także inne, niezłe tegoroczne wyniki: dwukrotnie startował z pierwszego rzędu, a w czołowej dziesiątce meldował się w sumie czterokrotnie. Herve Poncharal ma nadzieję, że to kolejny francuski talent, który może rozwinąć skrzydła, startując w jego zespole.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 1,115 sek