Home / Moto3 / Luis Salom ukarany

Luis Salom ukarany

Bardzo dramatyczny przebieg miało ostatnie okrążenie wyścigu klasy Moto3 w czasie Grand Prix Japonii. W prowadzącego od dłuższego czasu Jonasa Folgera uderzył Luis Salom, który próbował za jednym zamachem wyprzedzić na raz kilku zawodników. W efekcie obaj kierowcy wylecieli w żwir, tracąc szansę na dojechanie do mety.

Luis Salom w tym sezonie prezentował już wiele efektownych manewrów wyprzedzania, które pozwalały mu walczyć o najwyższe laury. Jednak w czasie Grand Prix Japonii ewidentnie przecenił swoje możliwości, przez co pozbawił szansy na zwycięstwo znakomicie jadącego Jonasa Folgera. Incydent, do którego doszło pomiędzy tymi kierowcami, został zbadany przez Dyrekcję Wyścigu. Uznano, iż Luis Salom naruszył przepisy. W oficjalnym oświadczeniu FIM stwierdzono, że Salom zaprezentował nieodpowiedzialną jazdę w wyścigu klasy Moto3, powodując zagrożenie dla zawodnika Jonasa Folgera, co stanowi naruszenie artykułu 1.21.2 przepisów FIM Road Racing World Championship Grand Prix na sezon 2012. Luis Salom został ukarany dodaniem pięciu miejsc do jego rezultatu, który osiągnie w kwalifikacjach podczas Grand Prix Malezji.

Sam Luis Salom tak wypowiedział się o całym zajściu: „Bardzo przepraszam Jonasa Folgera, żałuję tego, co się stało, ale nie było to celowe zagranie. Walczyłem o zwycięstwo i po prostu popełniłem błąd. To był incydent wyścigowy. Najgorszą karą dla mnie jest to, że przez to spadłem na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej”.

 

AUTOR: Ania Pyzałka

Na portalu MotoSP.pl od 2005 roku. Szczególnie oddnana klasom Moto3 i Moto2. Uwielbia patrzeć, jak rodzą się nowe talenty świata MotoGP.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 1,088 sek