Home / Moto3 / Peugeot zadebiutuje w Moto3 w 2016 roku

Peugeot zadebiutuje w Moto3 w 2016 roku

saxoprint rtg

Peugeot zadebiutuje w przyszłym sezonie w najniżej kategorii mistrzostw świata łącząc z siły z zespołem Racing Team Germany.

Niemiecki zespół potwierdził również, że Alexis Masbou zostaje u nich w przyszłym sezonie. Nie znana jest jeszcze przyszłość jego kolegi zespołowego Johna McPhee. Na informacje o ewentualnym przedłużeniu kontraktu ze Szkotem musimy poczekać do rundy w Walencji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W zespole zmieni się również manager. Od przyszłego sezonu zostanie nim Terell Thien. Dirk Heidolf zajmie się młodzieżowym zespołem w hiszpańskiej serii CEV.

Peugeot zadebiutuje w Moto3 dzięki partnerstwie z indyjską marką Mahindra, która ściga się w najniższej kategorii od 2011 roku. Współpraca Mahindry z Peugeotem będzie wyglądać podobnie jak KTM-a i Husqvarny.

Peugeot i Mahindra odnieśli już wspólnie pierwszy sukces wygrywając razem z Marco Bezzecchim włoskie Moto3. Bezzecchi ma na swoim koncie dwa stary z dziką kartą w tym sezonie w Moto3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: OLORATUJ

Jestem wiernym fanem Doviego oraz Ducati. MotoGP jest moją pasją dość krótko bo od Brna 2014. Aktualnie jestem w trakcie robienia uprawnień na motocykl :)

komentarzy 5

  1. A ja przyznam że wolałbym np. Yamahę lub Aprilię zobaczyć w Moto3.

    Ale też ciekawe jak Peugeot sobie poradzi.

  2. Nie ma „indyjskich” rzeczy sa tylko chinduskie. Tak samo jak nie ma Indyjczykow tylko sa Chindusi.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
29 zapytań w 0,922 sek