Home / Moto3 / Peugeot zadebiutuje w Moto3 w 2016 roku

Peugeot zadebiutuje w Moto3 w 2016 roku

saxoprint rtg

Peugeot zadebiutuje w przyszłym sezonie w najniżej kategorii mistrzostw świata łącząc z siły z zespołem Racing Team Germany.

Niemiecki zespół potwierdził również, że Alexis Masbou zostaje u nich w przyszłym sezonie. Nie znana jest jeszcze przyszłość jego kolegi zespołowego Johna McPhee. Na informacje o ewentualnym przedłużeniu kontraktu ze Szkotem musimy poczekać do rundy w Walencji.

Kliknij, aby pominąć reklamę

W zespole zmieni się również manager. Od przyszłego sezonu zostanie nim Terell Thien. Dirk Heidolf zajmie się młodzieżowym zespołem w hiszpańskiej serii CEV.

Peugeot zadebiutuje w Moto3 dzięki partnerstwie z indyjską marką Mahindra, która ściga się w najniższej kategorii od 2011 roku. Współpraca Mahindry z Peugeotem będzie wyglądać podobnie jak KTM-a i Husqvarny.

Peugeot i Mahindra odnieśli już wspólnie pierwszy sukces wygrywając razem z Marco Bezzecchim włoskie Moto3. Bezzecchi ma na swoim koncie dwa stary z dziką kartą w tym sezonie w Moto3.

Kliknij, aby pominąć reklamę

AUTOR: OLORATUJ

Jestem wiernym fanem Doviego oraz Ducati. MotoGP jest moją pasją dość krótko bo od Brna 2014. Aktualnie jestem w trakcie robienia uprawnień na motocykl :)

komentarzy 5

  1. A ja przyznam że wolałbym np. Yamahę lub Aprilię zobaczyć w Moto3.

    Ale też ciekawe jak Peugeot sobie poradzi.

  2. Zdjęcie profilowe k3

    Nie ma „indyjskich” rzeczy sa tylko chinduskie. Tak samo jak nie ma Indyjczykow tylko sa Chindusi.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
54 zapytań w 0,952 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!