Home / MotoGP / „Umarł sezon – niech żyje sezon !”

„Umarł sezon – niech żyje sezon !”

Jeszcze nie wybrzmiały echa związane z zakończeniem sezonu 2005, a już rozpoczęły się emocje związane z nowym sezonem 2006 ! Krótko po tym jak zakończył się ostatni wyścig, w dniu wczorajszym rozpoczęły się w Walencji testy poszczególnych kierowców i teamJeszcze nie wybrzmiały echa związane z zakończeniem sezonu 2005, a już rozpoczęły się emocje związane z nowym sezonem 2006 ! Krótko po tym jak zakończył się ostatni wyścig, w dniu wczorajszym rozpoczęły się w Walencji testy poszczególnych kierowców i teamów.

Wśród zawodników jest wielu, którzy debiutują w kategorii MotoGP. I tak na przykład można wymienić Randy de Puniet, który w zespole Kawasaki zastąpił niemieckiego zawodnika Alexa Hofmanna. Swoje pierwsze okrążenia w nowej klasie wykonał w dniu wczorajszym aktualny Mistrz Świata w klasie 250cc Daniel Pedrosa (na zdjęciu). Pierwszy występ na Hondzie RC211V może zaliczyć do dość udanych, albowiem udało mu się osiągnąć wyniki zbliżone do swojego rodaka, Sete Gibernau, który w tej kategorii należy do zawodników bardzo doświadczonych. Sam Sete w dniu wczorajszym również debiutował, albowiem po raz pierwszy dosiadał Ducati.

Najszybszym nowicjuszem na motocyklu klasy MotoGP okazał się jednak dotychczasowy zawodnik kategorii 250cc — Australijczyk Casey Stoner, który startował — podobnie jak Carlos Checa — na Hondzie, w barwach zespołu Camel.
Wczorajszy występ Stonera może być sygnałem, iż zawodnika tego w najbliższym sezonie zobaczymy właśnie w królewskiej klasie. Do końca nie wyjaśniono jednak wszelkich kwestii związanych ze sponsorowaniem go w ramach zespołu Sito Ponsa.
Przypuszczalnie bowiem Camel — sponsorujący Maxa Biaggiego chciałby widzieć tego zawodnika właśnie na Hondzie, aczkolwiek pojawiły się pogłoski, iż sami Japończycy wykreślili ze swej listy kandydatów tego 34-letniego Włocha. Tym samym kibicie Maxa w „ogromnym napięciu” będą musieli oczekiwać na zakończenie tej historii.

Maszyny Ducati — D’Antin testowali wczoraj trzej zawodnicy: Roberto Rolfo, James Ellison i José Luis Cardoso

Swojego zadowolenia z przeprowadzonych „jazd próbnych“ nie krył również reprezentujący w nowym sezonie (obok Johna Hopkinsa) zespół Suzuki Chris Vermeulen

„Naprawdę rozkoszowałem się moją pierwszą jazdą na tym motocyklu. W poniedziałek było jeszcze zupełnie inaczej, kiedy to po raz pierwszy usiadłem na nim, do tego była zła pogoda. Moje pierwsze wrażenia: maszyna łatwo się prowadzi i jest także bardzo wygodna. Cieszyłem się również, że mogłem współpracować z mechanikami, którzy mają tak duże doświadczenie. Do tego pracują bardzo metodycznie i dokładnie wiedzą co muszą zrobić i co jest konieczne. Wiele pracy jeszcze przed nami, ale jestem pewien, iż wszystko zmierza w dobrym kierunku. I nawet pomimo złej pogody miałem niezłą frajdę!”.

Ze swego debiutanckiego występu zadowolony był również Toni Elias, który w sezonie 2006 występować będzie na Hondzie RC211V w zespole Fausto Gresiniego. Pomimo niekorzystnej aury udało mu się wykonać na torze w Walencji 34 okrążenia, a same testy podsumował następująco:
„Moja pierwsza jazda na tym motocyklu była zupełnie w porządku i dobrze się czułem. I nawet jeżeli ze względu na brzydką pogodę nie mogłem od razu wystartować, muszę powiedzieć, iż dobrze udało mi się poznać i dostosować do właściwości tej maszyny (RC211V). Honda jesti łatwa do opanowania i wykonuje szybko wszystkie twoje polecenia”.

„Oczywiście jeszcze wiele pracy przed nami, ale jestem gotowy podjąć te wyzwania. Od początku zaaklimatyzowałem się w tym zespole, czuję się jak w domu. Jest to profesjonalny team, ze świetną organizacją i jestem pewien, iż wspólnie uda nam się wiele osiągnąć”.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
13 zapytań w 0,878 sek