Home / MotoGP / Aleix Espargaro dystansuje zawodników Ducati i rywali na CRT

Aleix Espargaro dystansuje zawodników Ducati i rywali na CRT

Jedną z największych (o ile nie największą) niespodzianką czwartkowej sesji treningowej MotoGP była postawa zeszłorocznego „mistrza” kategorii CRT Aleixa Espargaro, który tym razem nie tylko zostawił daleko z tyłu innych zawodników startujących na podobnych motocyklach, ale uzyskał czas jednego okrążenia lepszy od trzech zawodników na maszynach Ducati oraz jednego na Yamasze. Jedynie Andrea Dovizioso na fabrycznej maszynie z Bolonii zdołał pojechać szybciej.

Kolejni zawodnicy CRT – Hector Barbera i Randy de Puniet stracili do Espargaro blisko dwie sekundy! „Jestem naprawdę zadowolony. Do tej pory nie wiem, skąd się wzięły takie osiągi. Motocykl pracował perfekcyjnie i pozwolił mi na jazdę z dużą łatwością. Im bardziej widziałem „spadające” czasy tym szybciej chciałem jechać. Udawało mi się nadążać za fabrycznymi motocyklami w niektórych partiach toru, co nigdy wcześniej się nie działo. Jasne jest, że nowy motocykl ART pracuje lepiej niż zeszłoroczny, jest bardziej zwrotny i umożliwia mi lepsze zmiany kierunku jazdy. Silnik pracuje lepiej zwłaszcza na wysokich obrotach. Uczucie jest lepsze niż to, które mieliśmy w Malezji czy Jerez.” – powiedział po zakończeniu czwartkowych wolnych treningów Aleix Espargaro – 9. zawodnik tej sesji.

Hiszpański motocyklista woli jednak tonować optymistyczne nastroje, wskazując że to dopiero początek weekendu i strata zaledwie 1.1s do zwycięzcy treningu Jorge Lorenzo powinna się powiększyć: „To jednak dopiero pierwsza sesja i musimy mocno stąpać po ziemi. Jak zwykle na Losail na torze jest bardzo brudno pierwszego wieczora. Będziemy musieli zaadaptować nasze ustawienia w kolejnych dniach, w których przyczepność będzie się stale poprawiać.”

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. To jest pstryczek dla Ducati, no ku*wa by dostać takie baty od CRT… jedynie Dovi swoją klasą coś pokazał…

  2. Dovi wynoś sie z Dukata czym prędzej…

  3. Chciałbym w przyszłości zobaczyć braci Espargaro w fabrycznym teamie Yamaha bądź Honda

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,687 sek