Home / Moto3 / Aleix Espargaro idzie w ślady Rossiego i zakłada zespół

Aleix Espargaro idzie w ślady Rossiego i zakłada zespół

Aleix Espargaro, który w tym roku ponownie wygrał klasę CRT, zamierza wystawić swój zespół Moto3 w hiszpańskich mistrzostwach CEV Championship. Na razie Hiszpan podał jedno nazwisko. Niewykluczone, że młodzi motocykliści pokażą się również w grand prix w którejś z lokalnych rund.

„Pomysł polega na zbudowaniu struktury wokół dwóch młodych i szybkich zawodników, z zamiarem odnoszenia zwycięstw w mistrzostwach CEV, z możliwością otrzymania dzikich kart na wyścig mistrzostw świata. Motocyklami będą KTM-y. Wiemy, ze to pierwszoklasowy materiał. Jednym z zawodników będzie Gabriel Rodrigo. Drugi czeka na potwierdzenie.” – przyznał Aleix Espargaro.

Nie jest wykluczone, że zespół Espargaro będzie korzystał z barw, w jakich prezentuje się w MotoGP sam Aleix. „Jesteśmy już dość przyzwyczajeni do zawodników we fluoroscencyjnych żółtych i pomarańczowych kolorach. Ja zawsze lubiłem nieco odmienności. I gdy nikt inny nie używał koloru różowego, to na niego się właśnie zdecydowałem. Kocham ten kolor, daje mi nieco wyjątkowości. Większość ludzi nie pozwoliłoby sobie na to, ale ja naprawdę go lubię.”

Źródło: crash.net

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. proponuje nazwę zespołu…(PINK TEAM41)

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
28 zapytań w 1,179 sek