Home / MotoGP / Aleix Espargaro podda się operacji prawej dłoni!

Aleix Espargaro podda się operacji prawej dłoni!

Aleix Espargaro 6

Aleix Espargaro podda się operacji prawej dłoni, która ucierpiała w wyniku wypadku przed niedzielną rundą o Grand Prix Francji. 

Hiszpan doznał groźnego upadku podczas ostatniego weekendu na torze Le Mans. Po nieszczęśliwym incydencie, spowodowanym uślizgiem tylnego koła, udał się do doktora Xaviera Mira, by poddać się badaniom. Słynny lekarz, który operował również palec Marca Marqueza po ostatniej kontuzji, zdiagnozował naderwanie więzadła kciuka – uszkodzenie ścięgna.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zawodnikowi Suzuki zrobiono RTG i badanie ultrasonografem. Operacja odbędzie się 19 maja o godzinie 11.00 w klinice w Barcelonie. Po ingerencji chirurgicznej Espargaro zostanie w szpitalu na noc w celach obserwacyjnych, lecz jak na razie nie można ustalić czasu, jaki będzie mu potrzebny na całkowitą rekonwalescencję.

Miejmy nadzieję, że zobaczymy Aleixa już za dwa tygodnie na torze Mugello. W tej chwili pozostaje nam życzyć mu jedynie szybkiego powrotu do zdrowia i braku kolejnych wywrotek.

Źródło: motogp.com, fot. Suzuki 

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: iwka

Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
67 zapytań w 0,827 sek