Home / MotoGP / Aleix Espargaro wykluczony z testów przez kontuzję

Aleix Espargaro wykluczony z testów przez kontuzję

Aleix Espargaro

Aleix Espargaro nie weźmie udziału w testach Suzuki, które odbędą się w Malezji w przyszłym tygodniu.

Hiszpan doznał na treningu kompresyjnego złamania jednego z kręgów. Zawodnik z numerem 41 jeździł jednośladem na torze off-roadowym w pobliżu swojej rodzinnej miejscowości Granollers. Uraz nie jest groźny, ale wyklucza jazdę na motocyklu przez dwa – trzy tygodnie. Obecnie przebywa w domu, gdzie wypocznie przed nowym sezonem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Maverick Vinales będzie więc jedynym z zawodników MotoGP na testach Suzuki. Dołączą do niego testerzy marki – Takuya Tsuda oraz Nobuatsu Aoki. Testy odbędą się w dniach 23 – 24 listopada.

Vinales będzie po raz pierwszy sprawdzał elektronikę na 2016 rok. Jest to tym większa strata dla starszego z braci Espargaro, gdyż nie testował standardowego oprogramowania. Podczas ostatnich testów w Walencji sprawdzano przede wszystkim nowe opony Michelin.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
107 zapytań w 1,167 sek