Home / MotoGP / Alex Lowes kandydatem do Tech 3 Yamahy? Powrót Melandriego do WSBK?

Alex Lowes kandydatem do Tech 3 Yamahy? Powrót Melandriego do WSBK?

Alex Lowes, race1, Portuguese WSBK 2015

Menedżer Alexa Lowesa Neil Hogdson (były mistrz WSBK) zaprzeczył, by na razie jego zawodnik rozmawiał z zespołem Tech 3 Yamahą na temat startów w MotoGP w przyszłym roku. Pogłoski takie pojawiły się w ostatnich tygodniach.

Alex, brat-bliźniak lidera Moto2 Sama Lowesa (przyszłorocznego zawodnika Aprilii), startuje pierwszy sezon dla Yamahy w World Superbike. Gdyby przeniósł się do MotoGP, byłby to pierwszy taki przypadek w historii królewskiej klasy, że jeżdżą w niej bliźniacy.

Kliknij, aby pominąć reklamę

Spekulacje pojawiły się po obecności Alexa w Jerez, gdzie był świadkiem zwycięstwa swojego brata. Niemieckie media wymieniały Alexa jako jednego z faworytów do zastąpienia Bradley’a Smitha – byłoby to o tyle logiczne, że pozostałby w umowie z Yamahą, a jednocześnie on także korzysta z wsparcia firmy Monster.

Jak donosi serwis bikesportnews.com, po odejściu Alexa Lowesa bliski podpisania kontraktu na starty w World Superbike za rok byłby Marco Melandri. Włoch jest faworytem Andrei Dosoli, który stoi na czele projektu Yamahy w WSBK. Melandri jeździł już w barwach tego teamu, zanim ten zdecydował się na kilkuletnie opuszczenie serii.

Kliknij, aby pominąć reklamę

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

 1. Zdjęcie profilowe k3

  Chetnie bym zobaczyl Marco znowu na moto. Oby te pogloski sie potwierdzily. Trzymam kciuki.

 2. Zdjęcie profilowe polerst

  Szkoda, że Herve nie weźmie Michaela albo Johnny’ego (w końcu ten drugi też z Monsterem trochę powiązany).
  A chyba nikt inny nie bierze tak regularnie Superbike’owców, jak Poncharal.
  I też chętnie zobaczę Melandriego na motocyklu SBK :)

 3. Biorąc pod uwagę, ilu mają w tej chwili do dyspozycji zawodników to byłaby naprawdę dziwna sytuacja.

  No, ale Poncheral to Poncheral.

 4. Zdjęcie profilowe Pita

  Było by fajnie jak by Marco wrócił do WSBK. Ale A.Lows w MotoGP to dobry żart on nie daje rady w WSBK a co dopiero do królewskiej klasy. Niech wraca do BSB.

 5. Smith ostatnio powiedział, że co by się nie działo, to nie jest już młodym i perspektywicznym zawodnikiem dla Yamahy i dlatego Tech3 nie przedłużyło z nim umowy. A Lowes jest w tym samym wieku. Dlatego gdyby do tego doszło to bardzo bym się zdziwił. Tym bardziej że z waszych wypowiedzi że Alex w WSBK raczej nie błyszczy. Sam niestety nie mam za bardzo jak śledzić tej serii, więc opieram się tylko na opiniach z komentarzy.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
50 zapytań w 1,325 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!