Home / Moto2 / Moto3 / Alex Marquez zastąpi Luthiego na testach Marc VDS Hondy w Jerez

Alex Marquez zastąpi Luthiego na testach Marc VDS Hondy w Jerez

Pod koniec listopada na torze w Jerez odbędą się testy zespołu Marc VDS. Belgijska ekipa pojawi się na nich z motocyklem MotoGP i Alexem Marquezem oraz Franco Morbidellim. Brat czterokrotnego mistrza świata MotoGP – Marka Marqueza – miał już do czynienia z maszynerią topowej kategorii grand prix, będzie to jednak krok do przodu na niewątpliwej drodze do MotoGP. Alex w tym roku wygrał pierwszy w karierze wyścig Moto2 i za rok ma walczyć o mistrzostwo.

21-latek ma na koncie mistrzostwo Moto3 z 2014 roku i już wtedy miał okazję sprawdzić się na maszynie MotoGP na pojedynczych okrążeniach. W tym roku był ostatecznie czwarty w Moto2 i za rok pozostanie w ekipie Marc VDS. Zespół ten w obliczu kontuzji Toma Luthiego, przekaże na testach motocykl MotoGP właśnie w ręce Alexa Marqueza. Obok niego jeździć będzie mistrz pośredniej kategorii, Franco Morbidelli. Dzięki temu przyszłoroczna ekipa mechaników Luthiego zbierze nieco dodatkowych danych. W Walencji taką rolę pełnił tester Hondy, Takumi Takahashi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Z powodu kontuzji Toma będziemy mieli do dyspozycji półtora dnia w Jerez.” – powiedział szef ekipy, Michael Bartholemy. „Mieliśmy problem, bo to nowa ekipa – nowy szef zespołowy, nowa osoba odpowiadająca za elektronikę, nowi mechanicy. Nie chcemy, aby w Sepang w 2018 roku na testach pojawiły się osoby, które nie mają pojęcia o motocyklu MotoGP, oponach i ustawieniach. „

Co ciekawe, w obliczu odejścia Jacka Millera z zespołu Marc VDS, padł pomysł, aby Alex Marquez zadebiutował w MotoGP już w 2018 roku. Ostatecznie jednak po przedyskutowaniu sytuacji, zadecydowano o tym, by zespół Marc VDS pozostawił silnego zawodnika w Moto2, mogąc lepiej przygotować go do awansu do klasy królewskiej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Alex Marquez ma talent na miarę brata - Marka Marqueza?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Świetnie ;)

    Mam nadzieję, że już w 2019 będzie można śledzić walkę braci Marquezów w MotoGP.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
26 zapytań w 0,818 sek