Home / MotoGP / Álex Rins: Cieszę się z tego, jak minął mi weekend

Álex Rins: Cieszę się z tego, jak minął mi weekend

Po przerwie spowodowanej kontuzją i opuszczeniu kilku wyścigów, Álex Rins wrócił do ścigania na wysokim poziomie. Młody Hiszpan uplasował się na dziewiątym miejscu w niedzielnym wyścigu na Silverstone i wyrównał swój najlepszy rezultat w debiutanckim sezonie kategorii MotoGP.

„Cieszę się z tego, jak minął mi weekend, chcemy kontynuować naszą pracę. Podczas wyścigu czułem się komfortowo od samego początku. W porównaniu do poprzednich wyścigów, udało mi się bronić mojej pozycji od pierwszych okrążeń, a potem udało mi się zaatakować.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Mogłem jechać na ósmym lub dziewiątym miejscu z pewnością siebie i przekonującym tempem. Pod koniec wyścigu miałem problem z tylną oponą i mogłem utrzymać tylko dziewiątą pozycję. Jestem zadowolony z pracy, którą wykonujemy.”

„Chcemy nadal się poprawiać, może nie są to jakieś ogromne poprawy, ale konsekwentne podczas każdego weekendu. Musimy kontynuować zdobywanie doświadczenia i starać się uzyskać lepsze pozycję w kwalifikacjach, które ułatwią nam wyścigi.” – zakończył Rins

Álex Rins w niedzielnym wyścigu startował w specjalnym kasku, którego czarne malowanie upamiętniało ofiary zamachu terrorystycznego w Barcelonie, z której pochodzi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motogp.com

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
106 zapytań w 1,009 sek