Home / MotoGP / Alvaro Bautista zostaje w Aspar Ducati!

Alvaro Bautista zostaje w Aspar Ducati!

W kolejnym sezonie MotoGP Alvaro Bautista będzie dalej bronił barw zespołu Aspar Ducati. 32-letni Hiszpan zalicza w tym roku pierwszy sezon w hiszpańskim zespole, przechodząc do niego z fabrycznej Aprilii, i startując na jednorocznym motocyklu GP16. Obecnie zajmuje 11. pozycję w klasyfikacji, mając na koncie 44 punkty, i najlepsze czwarte miejsce w GP Argentyny.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bautista miał ofertę powrotu do Aprilii, która myśli o zastąpieniu kimś słabo rokującego Sama Lowesa, ale sam Hiszpan nie ukrywał, że wolałby pozostać w Aspar Ducati. Nie wiadomo, kto będzie drugim zawodnikiem za rok. Faktem jest jednak, że notowania Karela Abrahama są dobre. Zawodnik jeśli pozostanie w hiszpańskiej ekipie, to dalej będzie prawdopodobnie startował na najstarszym w stawce, dwuletnim motocyklu Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Alvaro Bautista zyskał moją sympatię kiedy jeździł jeszcze w Suzuki w malowaniu „Rizla+”, które według mnie jest najlepsze kiedykolwiek w historii MotoGP. Życzę mu solidnej jazdy i sukcesów, a przede wszystkim mniej wypadków.

  2. To dobrze. Szkoda by było gdyby go zabrakło w stawce, bo to dobry zawodnik. „Po cichu” widziałem taki scenariusz – Miller odchodzi od Hondy, za niego wskakuje Ianonne, a na miejsce #29, do Suzuki w pięknym stylu wraca właśnie Alvaro. Trochę było to mało realne ze względu na jego wiek, no ale tak czy siusiak, dużo sukcesów mu życzę.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
26 zapytań w 0,790 sek