Home / MotoGP / Andrea Iannone: To magiczny moment

Andrea Iannone: To magiczny moment

Iannone

Włoski zawodnik Andrea Iannone niedzielnego wyścigu na torze Red Bull Ring w Austrii z pewnością długo nie zapomni. Było to jego pierwsze zwycięstwo w królewskiej kategorii oraz pierwsze zwycięstwo zespołu Ducati od 2010 roku, kiedy to Casey Stoner triumfował na Phillip Island.

Iannone mocno krytykowany za liczne wpadki w tym sezonie, jeżdżący ostatni sezon w barwach Ducati sprawił im ogromny prezent i to na oczach samego Stonera. Zespół Ducati zadecydował, że partnerem zespołowym Jorge Lorenzo w sezonie 2017 będzie Andrea Dovizioso, a Iannone zobaczymy na motocyklu Suzuki.

„To bardzo piękny moment, jest to magiczny moment dla mnie, ale również dla Ducati powracając na szczyt podium po sześciu latach, powtórzyłem wynik Stonera, a jest on bardzo silnym zawodnikiem. Zawsze jest bardzo szybki, więc myślę, że dla mnie i dla nas jest to bardzo szczególna chwila.”

„Bardzo trudno przekazać co teraz czuję, ale to był niesamowity wyścig. Andrea jechał bardzo szybko i miał bardzo silny punkt hamowania, także Jorge od początku wyścigu naciskał bardzo mocno, aby spróbować utrzymać się przede mną. Chciałem pojechać najlepszy wyścig, ale nie naciskać za dużo, ponieważ zacząłem na miękkich oponach.”

„Dla mnie było to bardzo ważne, aby utrzymać odpowiedni stan opon, nie wprowadzać uślizgów i nie zużyć ich na sto procent. Strategia okazała się fantastyczna. Poza tym, udało mi się zużyć mniej paliwa przez pierwsze pół wyścigu. Po zmianie mapy w motocyklu naciskałem trochę mocniej. Myślę, że strategia razem z zespołem była doskonała i jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ to bardzo szczególny moment dla mnie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Iannone w ostatniej chwili podjął decyzję zmiany tylnej opony na miękką, a nie tak jak większość zawodników, która wybrała twardy tył. Było to dość ryzykowne posunięcie, ale zrealizowane zostało perfekcyjnie.

„Kiedy masz duże szanse na walkę w czołówce i każdy startuje na twardej oponie, a Ty wybrałeś miękką… Nie wiem dlaczego wybrałem miękką oponę. Wczoraj jeździłem i na twardej i na miękkiej, czułem, że miękka jest lepsza przy spadku przyczepności. Myślę, że była to bardzo dobra decyzja, ale nie tak łatwa – jednak ufam swoim decyzjom.”

„Myślę, że pierwsze zwycięstwo w kategorii MotoGP jest bardzo ważne, ponieważ w przeszłości wygrałem wiele wyścigów w Moto2, ale klasa MotoGP to oddzielna historia. Walczysz z najlepszymi zawodnikami na świecie, z Vale, Jorge, Dovim, z wieloma Mistrzami Świata, dlatego to jest niesamowite dla mnie.”

„Na pewno pomoże mi to uwierzyć trochę bardziej w mój potencjał i chce to kontynuować, poprawiając się z roku na rok i z wyścigu na wyścig.”

Patrząc w przyszłość na kolejną rundę w czeskim Brnie, Iannone czuje, że może ponownie walczyć o podium.

„Myślę, że Brno jest również bardzo pozytywnym torem dla nas, ponieważ w zeszłym roku pokazaliśmy duży potencjał. Miałem małe problemy techniczne, jednak bez tych problemów mamy dużą szansę by walczyć o podium. Poza tym myślę, że po tym wyścigu, a także po wyścigu na Sachsenring, gdzie nie mieliśmy tempa by walczyć o zwycięstwo, a finiszowaliśmy na podium. Myślę, że ja i Andrea mamy duże szanse na podium w Brnie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
19 zapytań w 0,706 sek