Home / MotoGP / Aprilia bez zespołu satelickiego przynajmniej do 2019 roku

Aprilia bez zespołu satelickiego przynajmniej do 2019 roku

Szef zespołu Aprilii Romano Albesiano przyznał, że na razie wciąż za wcześnie jest, by stworzyć satelicki zespół w MotoGP. Więcej niż dwóch zawodników mogłoby startować na Apriliach ale nie wcześniej, niż w 2019 roku.

Włoch przyznał, że kilka zespołów satelickich pytało Aprilię o udostępnienie motocyklu RS-GP w 2018 roku. Organizatorzy MotoGP chcieliby, aby każdy startujący producent miał w stawce przynajmniej jeden zespół satelicki. Aprilia, Suzuki oraz KTM jak na razie mają jednak tylko ekipy fabryczne, w dodatku wszystkie trzy mają jak na razie bardzo słabe wyniki.

Kliknij, aby pominąć reklamy
„Rozmawiamy z kilkoma zespołami. Są pozytywne i negatywne strony posiadania zespołu satelickiego w tak wczesnej fazie rozwoju. Oczywiście, pomogłoby to w wielu kwestiach. Ale nie jesteśmy dużą strukturą. Wsparcie na poziomie fabrycznym nie jest takie łatwe. Więc najprawdopodobniej nie będziemy tego robić w przyszłym roku.” – powiedział Albesiano.

„Natomiast w 2019 roku, jeśli sprawy potoczą się tak jakbym tego oczekiwał, zdecydowanie byłoby to możliwe.” – dodał szef fabrycznego zespołu Aprilii w MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Nie bardzo mi się podoba to przymuszanie konstruktorów żeby mieli co najmniej jednego satelitę.
    Póki co ani ci słabsi (Aprilia, Suzuki, KTM) się nie palą do wystawiania dodatkowych motocykli, ani satelici nie palą się do rezygnowania z Hondy, Yamahy czy Ducati.
    Osobiście uważam że 5-6 konstruktorów to optymalna liczba i więcej na pewno nie potrzeba.

    Ale mimo wszystko chciałbym zobaczyć Suzuki i Aprilię także w rękach prywaciarzy – a mimo wszystko chyba prędzej Włosi wystawią drugą ekipę.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 0,764 sek