Home / MotoGP / Aprilia inaczej niż Suzuki: „Satelicki zespół nie jest ważny”

Aprilia inaczej niż Suzuki: „Satelicki zespół nie jest ważny”

Szef zespołu Aprilii w MotoGP Romano Albesiano przyznał, że nie potrzebuje na razie zespołu satelickiego na sezon 2019. Ważniejsze dla Aprilii jest dalsze rozwijanie motocykla RS-GP z zawodnikami, jacy są w składzie tej ekipy na kolejne lata.

Włoch przyznał, że toczą się rozmowy na temat możliwości posiadania zespołu satelickiego i pogłoski mówią, że zainteresowany tą rolą jest zespół Angel Nieto, który korzysta obecnie z motocykli Ducati. Wygląda jednak na to, że po sezonie wiele zespołów satelickich może zmienić dostawców motocykli i niewykluczone, że jeszcze inna ekipa satelicka rozmawia z Aprilią.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Rozmawiamy z niektórymi zespołami, ale nie mogę powiedzieć, jakie to zespoły. Nie sądzimy, aby dla nas była to kluczowa sprawa. Jeśli porozumiemy się na korzystnych dla nas warunkach, będzie to dobre,, ale nie szukamy tego z desperacją, ponieważ dla nas najważniejszym celem pozostaje rozwój projektu.” – powiedział Albesiano.

„Satelicki zespół i dwójka zawodników więcej z pewnością mogą pomóc, ale uważamy, że nie są kluczowe.” – dodał. Trzeba również pamiętać, że Aprilia wróciła do MotoGP nie budując fabrycznego zespołu, a opierając swoją ekipę na satelickiej stajni Gresini Racing.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: bikesportnews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Jakie profity (i wady) ma Aprilia z tego, że ich zespół fabryczny jest de facto satelickim zespołem Gresiniego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
25 zapytań w 0,926 sek