Home / MotoGP / Aprilia opóźni debiut nowego motocykla do ostatnich testów

Aprilia opóźni debiut nowego motocykla do ostatnich testów

Alvaro Bautista

Choć powoli zbliża się czas pierwszych oficjalnych testów przedsezonowych MotoGP, to staje się jasne, że Aprilia nie wystawi w nich swojego nowego motocykla RS-GP. Alvaro Bautista i Stefan Bradl będą musieli nieco poczekać na nową maszynę.

Źródła z fabryki w Noale donoszą, że Aprilii zabraknie nawet w drugich testach, które mają się odbyć na Phillip Island w dniach 17-19 lutego. Zespół ma zamiar pojawić się za to w Katarze w połowie lutego, by odbyć testy prywatne.

Kliknij, aby pominąć reklamę

Pojawiły się sugestie, że Aprilia w ten sposób nie chce, by jej nowy motocykl od razu był porównywany z maszynami konkurencji. Plusem wybrania Kataru zamiast Australii jest również dużo mniejsza odległość, którą trzeba pokonać.

Zespół potwierdza jedynie na razie, że będzie brać udział w ostatnich przedsezonowych testach, które odbędą się w Katarze na początku marca, zaledwie na dwa tygodnie przed startem sezonu.

Kliknij, aby pominąć reklamę

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

 1. Zdjęcie profilowe polerst

  Jakieś przewidywania jak silna będzie nowa maszyna Aprilii? :)

 2. Zdjęcie profilowe Dmn

  Ciężko przewidzieć, nie znamy żadnych konkretów. Bardzo lubię Aprilię, dlatego jeśli miałbym wróżyć z fusów to chciałbym żeby walczyli jak równy z równym z Suzuki.

 3. Zdjęcie profilowe polerst

  Tak słabo życzysz Aprilii? :D Poprzedni silnil wzięty z RSV4-ki, zapowiadali zupełnie nowy silnik, więc liczę na znaczną poprawę wyników… no chyba, że miałeś na myśli, że Suzuki poszaleje jak w 2007? :D

 4. Zdjęcie profilowe Dmn

  To napiszę inaczej: liczę na miejsca 9-11 na koniec sezonu. Pomimo dużych zmian w regulaminie to ich pierwszy sezon „na poważnie”.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
37 zapytań w 0,886 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!