Home / MotoGP / Aprilia podbudowana nowym motocyklem

Aprilia podbudowana nowym motocyklem

13

Szefostwo zespołu Aprilii jest pozytywnie nastawione do sezonu 2016 po debiucie nowego RS-GP na torze Losail.

Włoska stajnia dość późno wystawiła swój nowy motocykl do użytku, gdyż dopiero w ostatnich przedsezonowych testach w Katarze. Wcześniej maszyna odbyła jedynie shakedown na torze w Aragonii w lutym. Postanowili nawet zrezygnować z testów na Wyspie Filipa, by odbyć prywatne na Losail i w końcu dołączyć z nową maszyną do innych w ostatnim tygodniu.

Kierowcy zespołu – Niemiec Stefan Bradl i Hiszpan Alvaro Bautista – przejechali łącznie 210 okrążeń. Najlepszy czas uzyskał drugi z nich – 1.57.043 sekundy – co dało w łącznej tabeli osiemnastą lokatę. O trzy pozycje niżej sklasyfikowany został reprezentant naszych zachodnich sąsiadów.

Menedżer zespołu, Romano Albesiano, pozytywnie ocenia pierwsze testy RS-GP: – ,,Te trzy dni, a zwłaszcza piątek, były dla nas na prawdę korzystne i bardzo ważne. Zrobiliśmy dużo pracy, gdyż nasi zawodnicy zdołali wykonać sporo okrążeń. To jest bardzo istotne, aby rozwijać ten projekt. Pierwsze kroki za nami”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Albesiano chwali maszynę pod kątem wyścigowym: – ,,Jestem bardzo zadowolony ze spójności czasów Alvaro osiągniętych na ostatnich okrążeniach na zużytych oponach oraz wydajności, która pozwala nam optymistycznie przystąpić do pierwszego wyścigu”.

Podkreśla, że nie zwracali specjalnej uwagi na kwalifikacyjne czasy okrążeń: – ,,Może brakowało nam szybkich kółek zarówno ze strony Alvaro, jak i Stefana, ale to nie był nasz cel. Wyjeżdżamy z Kataru z dużą ilością informacji, które musimy przełożyć na działanie maszyny w trakcie dnia i nocy, by być gotowym do wyścigu”.

Warto przypomnieć, iż pierwszy sezon maszyna Aprilii opierała się na konstrukcji CRT. Obecna, nazywana dotąd „laboratoryjną”, jest pierwszą w pełni prototypową konstrukcją.

Wywiadu udzielił także Bautista, który jest zachęcony nowym motocyklem: – ,,Jesteśmy już zapoznani z motocyklem, po części dzięki małym zmianom wprowadzanym stopniowo, co miało na celu zobaczyć jego reakcje. I dzięki temu szybko zyskaliśmy zaufanie oraz dobre wrażenie. Im więcej okrążeń zrobiłem, tym bardziej czułem się komfortowo. Jest to bardzo ważne, gdyż wciąż jesteśmy daleko od stu procent potencjału. Nadal mamy wiele do poprawy”.

Hiszpan wymienił kilka różnic w stosunku do poprzedniej wersji RS-GP: – ,,Motocykl jest lżejszy, ma lepszą trakcję, jest bardziej stabilny i zwinny w zakrętach. Musimy kontynuować pracę w tym kierunku, nawet w pierwszych wyścigach, gdzie będziemy mieli możliwość się rozwijać i próbować jeszcze lepiej zrozumieć maszynę”.

Czy Aprilia ma szansę na punkty w pierwszym wyścigu sezonu? Inauguracja 20 marca w wyżej wspomnianym Katarze na torze Losail.

źródło: www.autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

komentarze 3

  1. Jędrzej też jest podbudowany nową Aprilią….. Ale czas zweryfikuje wszystko.

  2. Fajnie by było jak by Aprilia kończyła zawody w między 7-11miejscem

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
97 zapytań w 0,866 sek