Home / MotoGP / Aprilia RS-GP już w zupełnie nowej odsłonie

Aprilia RS-GP już w zupełnie nowej odsłonie

25

Aprilia oficjalnie pokazała nowy motocykl RS-GP, który jest jej pierwszym pełnym prototypem od czasu powrotu do MotoGP. Włoski producent jednocześnie przedstawił nowe malowanie, znacząco różniące się od zeszłorocznego. W poprzedniej prywatnej sesji testowej w Katarze Aprilia jeździła z przejściowym malowaniem.

Włoski producent w 2015 roku korzystał z pomocy zespołu Gresini, ale maszyna bazowała na tym, co wcześniej udało się stworzyć dla stajni ART, jeszcze na bazie przepisów z superbike.

„Nadchodzący sezon jest dla nas bardzo ważny.” – powiedział Romano Albesiano, dyrektor zarządzający Aprilii w dziale wyścigowym. „Nowy motocykl oddaje tradycje Aprilia Racing, to jeden z najambitniejszych projektów, jaki kiedykolwiek się pojawił.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Pierwsze wrażenia z testów były pozytywne. Otrzymaliśmy dobre sygnały od obu zawodników, zwłaszcza jeśli chodzi o dynamikę. Tak czy inaczej, czeka nas długa droga i jesteśmy świadomi wyzwania, jakie stawiane jest każdemu nowemu projektowi. Wierzę, że po pierwszej fazie dopracowywania, będziemy w stanie obrać sobie za cel respektowalne wyniki.” – dodał.

Stefan Bradl dołączył do Aprilii w środku sezonu 2015, zastępując w nim słabo spisującego się Marco Melandriego. „Pierwszy kontakt z motocyklem był definitywnie pozytywny, pomimo faktu, że za wcześnie jeszcze, by oceniać gdzie jesteśmy. Naszą pracą będzie wydobycie potencjału z RS-GP, okrążenie po okrążeniu.”

„Mamy naprawdę wiele do zrobienia, ale także jest duży margines by się poprawić. Po raz pierwszy w mojej karierze mam możliwość pracy w oficjalnym zespole, rozwijając nowy projekt. Myślę, że to najlepsze warunki dla zawodnika, który za cel obiera sobie pozostanie na czele.” – dodał.

Rolę w rozwijaniu nowego motocykla Aprilii będzie mieć również Sam Lowes, który stanie się jeźdźcem fabrycznym tego zespołu w MotoGP w 2017 roku. Brytyjczyk, obecnie jeden z faworytów Moto2, przetestuje motocykl w połowie roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

 

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Trzymamy kciuki za nowy/stary projekt ;)

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
30 zapytań w 0,751 sek