Home / MotoGP / Bardzo długa przerwa Pedrosy

Bardzo długa przerwa Pedrosy

Dani Pedrosa, który od tego roku ma pełnić funkcję zawodnika testowego KTM, przeszedł już operację obojczyka, jednak czas powrotu do pełni zdrowia będzie wynosił co najmniej trzy miesiące. Hiszpan dał radę pojechać tylko w jednych prywatnych testach w grudniu na torze w Jerez. Teraz musi opuścić wszystkie testy przedsezonowe.

Rekonstrukcja ramienia, która odbyła się w szpitalu Teknon w Barcelonie, polegała na wykorzystaniu 40 milionów komórek macierzystych. Lekarze ocenili, że przerwa powinna potrwać trzy miesiące, a więc #26 będzie wyłączony z jazdy przynajmniej do testów powyścigowych właśnie w Jerez de la Frontera, które odbyć się mają 6 maja, dzień po GP Hiszpanii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Podczas gdy Pedrosa nie może wsiąść na motocykl, KTM korzysta z tych zawodników, których ma do dyspozycji. Jeszcze przed testami, na pierwszych jazdach nowym motocyklem musieli być obecni zawodnicy wyścigowi: Pol Espargaro i Johann Zarco. Do zdrowia powoli wraca również Mika Kallio. Na testach w Sepang najlepszym z zawodników KTM był Zarco, który uzyskał jednak dopiero 17. czas.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
47 zapytań w 0,714 sek